ВЕСНЯНЕ ВИПАЛЮВАННЯ

Одна із багатьох проблем, з якою щороку навесні стикаються працівники ДСНС, - випалювання поживних залишків, сміття та торішньої трави. Горить суха рослинність на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей та залізничних колій і навіть пообіч вулиць.

 

З початку 2017 року до 27 червня 2017 року у Львівській області відбулось 617 пожеж сухостою. Самовільне випалювання сухої рослинності, стерні, сухостоїв, побутових відходів, завдають непоправної шкоди здоров’ю людей, знижують родючість ґрунту, призводять до загибелі тварин.

 

У разі згорання однієї тонни рослинних залишків у повітря виділяється майже 9 кг мікрочастинок диму. До складу їх входять пил, азоту оксиди, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Із минулорічного листя, що тліє без доступу кисню, виділяється бензопірен, який здатен спричинити ракові хвороби. Окрім того з димом потрапляють діоксини – речовини, що належать до найотрутніших для людини.

 

До того ж зазвичай з травою горить і безліч різноманітного сміття, величезна кількість якого після зими залишається на узбіччях доріг, біля дачних товариств тощо. У процесі згоряння, скажімо, поліетиленового пакету в повітря надходить до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість із них – токсичні. Чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні сполуки. Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми є особливо небезпечним.

 

Важливо до свідомості кожного громадянина донести просту істину про те, що потрібно дотримувати елементарних норм та правил пожежної безпеки. Викладені вище факти свідчать: спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен із нас має законне право боротися з таким явищем. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону  атмосферного повітря» забороняють спалювання сухої трави. Відповідальність за порушення цієї норми передбачено статтею 7 Адміністративного кодексу України. Є й інші законодавчі та нормативні заборони.

 

Ми розуміємо, що домогтися значного зменшення кількості таких випадків пожеж можливо тільки завдяки об’єднанню зусиль усіх органів місцевого самоврядування, екологів, працівників лісового господарства та відомчих служб області. Тож тільки неухильне дотримання вимог пожежної безпеки в лісах, на луках, у полях та в зонах відпочинку допоможе не допустити пожеж.

Additional information