Велика Українська Хода

Сьогодні у нашому місті відбулася незвична акція під назвою "Велика Українська Хода", яка мандрує країною та об’єднує людей із різних куточків України. Під час акції було вивішено більше 300 прапорів бойових бригад, підрозділів, які захищають нашу країну на сході України, прапори, які надали матері загиблих синів в наслідок російської агресії, прапори з прифронтових міст Луганської та Донецької областей.

 

Через несприятливі погодні умови експозицію було перенесено до вестибюлю та сесійної зали Бориславської міської ради, але і там вона вражала своєю масштабністю, щирістю та енергетикою.

 

Метою акції стало вшанування пам`яті жертв Революції гідності та АТО, пронесення через всю Україну духу патріотизму. Розпочали цю акцію на Майдані у Києві  14 вересня 2014 року. Синьо-жовті стяги, які побували у боях на сході, та прапори з різних міст країни почала збирати волонтерка Катерина Валевська. Четвертий рік поспіль у кожному місті до експозиції долучають ще один прапор з підписами містян. В такий спосіб, як переконана пані Катерина, силою думки та молитви, українцям вдасться зупинити війну, адже ті щирі побажання, написані на стягах, допомагають триматися в бою проти ворога.

 

Борислав також із радістю приєднався до акції і в колекції експозиції появився прапор із щирими побажаннями бориславців якнайскорішого завершення війни та словами підтримки нашим захисникам. Особливе звернення написали на прапорі і вихованці військово-патріотичного гуртка "Джура".


У планах пані Катерини випустити книжку з репортажами з усіх міст, якими пройшла «Велика Українська Хода». Перші примірники будуть подаровані родинам Небесної Сотні, а також містам і селам, які прийняли участь в акції. Також є ідея створення музею «Єдина Україна».

Additional information