Нові кроки співпраці Україна-Польща

Цього понеділка до Борислава завітала делегація представників польської ГО «Конвенція співпраці Польща-Україна» із м. Щецін, які зустрілися із владою міста для обговорення головних шляхів співпраці між органами місцевого самоврядування Польщі та України.

 

На зустрічі були присутні міський голова Борислава Ігор Яворський, в.о. першого заступника міського голови, керуючий справами виконкомі Ігор Кобилецький, заступники міського голови Роксоляна Гарасимів та Світлана Солоненко, начальник відділу розвитку міста Оксана Балабанська, спеціаліст відділу розвитку Мар’яна Заікіна, начальник відділу економіки та торгівлі Лев Попель, начальник управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Роман Тарнавський, історикознавець, науковий працівник музею нафтової і газової промисловості України, інженер з науково-технічної інформації НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» Олег Микулич, голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько, директор Офісу Конвенту Самоврядної Співпраці Польща-Україна Катажина Клавшючь, асистент директора Офісу Конвенту Томаш Ковалік, адміністраційний працівник Офісу Конвенту Вікторія Кучерук, інспектор із справ Промоції міста і соціальної Комунікації (міська рада в Квідзині) Ян Козловський, головний спеціаліст відділу соціальної інформації (міська рада в Старогарді-Ґданському) Анна Грач.

 

Ще на початку лютого 2018 року відділ розвитку міста Бориславської міської ради в рамках міжнародної співпраці звернувся до Польської громадської організації «Конвенція співпраці Польща – Україна» (м. Щецін). Для цього було розроблено та відправлено польській стороні Портфоліо міста Борислава, яке неабияк зацікавило польських колег.

 

Окрім обговорення поширення співпраці між органами самоврядування Польщі-України про взаємний обмін досвідом, реалізацію спільних проектів в рамках транскордонного співробітництва та створення умов для отримання фінансових ресурсів для цього співробітництва пані Анна Грач зауважила, що міська рада м. Старогард-Ґданський виявила зацікавленість у співпраці з м. Бориславом. У свою чергу польська делегація висловила власну віру в перспективність подальшої співпраці між двома містами братніх країн-партнерів. Відтак пан Томаш Ковалік від імені «Конвенції співпраці Польща-Україна» запросив представників Бориславської міської ради на польсько-український фестиваль, який відбудеться 25-27 травня 2018 року в м. Трускавці. Там також буде присутній президент м. Старогард-Ґданський, де у двохсторонньому порядку буде підписано договір про співпрацю між містами. А поки польська сторона запропонувала співпрацю між молодіжними осередками двох країн.


Для ще кращого ознайомлення з історією нашого краю загалом та особливо Борислава учасники делегації відвідали Музей нафтової і газової промисловості України, який знаходиться у приміщенні НГВУ «Бориславнафтогаз», де провів екскурсію історикознавець Олег Микулич, а також відвідали римо-католицький костел, релігійно-паломницький центр, церкву св. Анни, де гості почули багато цікавого від викладача теології та богослів’я Павла Василіва.

Additional information