Недостачу освітньої субвенції фінансуватимуть з міського бюджету

Цього тижня під керівництвом міського голови Ігоря Яворського та його заступника Роксоляна Гарасимів відбулася спільна нарада керівників та їх заступників закладів загальної середньої освіти із представниками відділу освіти, на якій обговорювалося питання щодо економії коштів освітньої субвенції на 2018 рік.

 

На 2018 рік за формулою освітньої субвенції на заробітню плату педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти Борислава було виділено 40 млн. грн. Та потреба міста є на 15 млн. грн. більшою, відповідно уже сьогодні потрібно вживати заходів з економії, які дозволять закумулювати необхідний фінансовий ресурс.

 

У ході обговорення відділ освіти представив порівняльні таблиці стосовно незабезпеченості коштів, кількості класів, кількості педагогічних працівників та економію коштів освітньої субвенції закладами освіти за І квартал 2018 року.

 

Як запевнив міський голова Ігор Яворський, міська рада зі свого боку робитиме усе можливе для пошуку і виділення коштів для дофінансування зі свого бюджету, але відповідно очікується і крок назустріч, який виражатиметься у виконанні заходів з економії, що дозволить працівникам навчальних закладів загальної середньої освіти вчасно отримувати оплату за власну працю. Також Ігор Романович наголосив, що не зважаючи на стандартні формули обрахунку від Міністерства освіти стосовно кількості класів, учнів у них та педагогів, які не можуть враховувати особливості на місцях, повністю підлаштовуватись під їхні вимоги чи рекомендації неможливо, тим паче одразу, адже це може суттєво вплинути на якість освіти у місті не в кращу сторону.

 

Відтак відділом освіти були розроблені та оголошені заходи щодо економії коштів для кожного навчального закладу окремо, про виконання яких щомісяця буде відзвітовано на спільних нарадах.

Additional information