Освітнє життя Борислава

Минулий тиждень для бориславської освіти був доволі насиченим та продуктивним, адже окрім рутинної роботи проводилися конкурси, пробне ЗНО, корисні зустрічі та наради. Про роботу відділу освіти та навчальних закладів міста на апаратній нараді доповідала начальник відділу освіти Бориславської міської ради Елла Качмарчик.

 

24 березня на базі ЗОШ №1 відбулося пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури, у якому прийняли участь більше 200 учнів. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання можна визначити онлайн за допомогою сервісу «Визначити результат». Опцію розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти та в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО, створених на сайтах регіональних центрів. Учасники тестування можуть внести свої відповіді до онлайнового сервісу до 5 квітня. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури та картка учасника будуть розміщені 8 квітня.

 

22 березня у Бориславському міському центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему «Профорієнтація молоді: спільні завдання – спільна відповідальність». У засідання взяли участь представники відділу освіти, центру зайнятості та навчальних закладів міста. Було озвучено перші результати роботи з модернізації профорієнтаційного напрямку в Україні. Наприклад, у структурі служби зайнятості запрацювала Профорієнтаційна платформа, яка є корисною не лише для дорослих громадян, а й для підростаючого покоління (http://profi.dcz.gov.ua). Учасникам заходу продемонстрували, як користуватись цією платформою, розкрили її сутність і зміст, а також показали, як працюють інші електронні сервіси. Зацікавлення викликав портал «Моя кар’єра» – платформа з профорієнтації та побудови кар’єри www.mycareer.org.ua, де безкоштовно можна пройти тест із визначення схильності до певного роду професій, а також громадський проект масових онлайн-курсів «Prometheus» http://prometheus.org.ua. Розібратись молоді, з якими професіями прийдеться мати справу вже в недалекому майбутньому, допоможе Атлас професій, що складений провідними експертами в галузі прогнозування і є доступний за посиланням http://profatlas.com.ua/.

 

Минулого тижня 13 учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста взяли участь в обласному конкурсі малюнків «Таланти твої Україно». Результати конкурсу поки невідомі, але чимала кількість малюнків уже була відібрана на виставку.

 

Також начальник відділу освіти взяла участь у інформаційній сесії, яка відбувалася у Львівській обласні державній адміністрації. Там піднімались питання щодо нових конкурсів та проектів «Схід і захід разом. Будуємо довіру від шкільної парти». В рамках цього проекту 15 шкіл області визнано кращими, у тому числі і наша Бориславська гімназія. Відповідно до результатів відбудеться фінансування для облаштування та поповнення матеріальної бази кабінетів української мови та історії. Основними критеріями конкурсу були результати ЗНО 2017 року з української мови й історії України та участь педагогічних працівників у програмі обміну з педагогами Луганщини, у чому взяла участь одна з вчительок гімназії.

 

Відділом освіти готується проект рішення на розгляд сесії міської ради про затвердження положення про проведення конкурсу на посаду директора інклюзивно-ресурсного центру. Попередньо в департаменті освіти прозвучала інформація, що відбудеться фінансування таких центрів і бориславський отримає 260 000 грн. на облаштування його кабінетів.

 

З наступного понеділка, 2 квітня, у закладах шкільної освіти будуть оголошені додаткові весняні канікули з метою економії енергоресурсів. Міський голова Ігор Яворський знову наголосив про необхідність економії та оптимізації згідно вимог чинного законодавства для працівників освітянської галузі, адже незабезпеченість фондом оплати праці в межах 15 млн. грн. ускладнює роботу. Тому потрібно планомірно рухатися в напрямку досягнення оптимального результату, щоб мати можливість усі сили присвячувати навчально-виховному процесу, а не пошуку коштів.

Additional information