Про основні аспекти декларування доходів

Минулого тижня у Бориславському відділенні Дрогобицької ОДПІ під час зустрічі в.о. заступника начальника – начальника Бориславського відділення Павла Хохуна з платниками податків говорили про основні аспекти декларування доходів.

 

Які доходи підлягають декларуванню, як отримати податкову знижку, в який термін необхідно подати декларацію, ці та інші не менш актуальні для громадян питання обговорювалися на зустрічі з платниками податків.

 

Зокрема учасників зустрічі було поінформовано, що з 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян. А відтак громадяни, які отримували доходи, із яких під час їх нарахування чи виплати протягом 2017 року податок не утримувався, чи одержували доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів, а також отримували іноземні доходи, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи. Декларація подається  до 1 травня 2018 року. А ось ті, хто бажає реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2018 року.

 

Також було зазначено, що надходження податку на доходи фізичних осіб та військового збору від сплати задекларованих доходів є одним із резервів наповнення місцевого бюджету. Громадян, які добровільно подають декларації про доходи, стає дедалі більше. Вони усвідомлюють важливість декларування доходів як виконання свого обов'язку, розуміють, що сплачуючи цей податок, вони підтримують місцеві бюджети, а останні формують соціальну політику своїх регіонів.

 

Крім цього було роз’яснено присутнім і порядок та способи подання декларації: особисто або уповноваженою на це особою; поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання; засобами електронного зв’язку в електронній формі. Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2018 року.

 

Для зручності громадян на суб-сайті ДФС України в Електронному кабінеті платника функціонує сервіс «Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді». Фізичні особи у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням електронного цифрового підпису можуть подати декларацію в електронному вигляді. З 1 січня 2018 року запроваджено нову форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (у редакції наказу МФУ від 06.06.2017 №556).

 

Більш детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації можна отримати у Центрі обслуговування платників.

 

Бориславське відділення Дрогобицької  ОДПІ

Additional information