Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб

2 грудня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб».

 

Пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб реалізовується з 1 грудня 2016 р. по 1 червня 2018 р. у Львівській, Полтавській та Харківській областях.

 

Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:

- членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям,

- внутрішньо переміщених осіб.

 

З метою участі в пілотному проекті зазначені особи звертаються до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування з відповідною заявою.

 

Залучення учасника пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:

- сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;

- надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності;

- пропонування участі в громадських роботах.

 

Для сприяння організації підприємницької діяльності шляхом надання фінансової допомоги базові центри зайнятості відповідно до законодавства організовують для учасників пілотного проекту (за їх бажанням) професійне навчання та надають безоплатні консультації з питань провадження підприємницької діяльності.

 

Учасники пілотного проекту для отримання фінансової допомоги заповнюють анкету за формою, затвердженою Мінсоцполітики, за допомогою якої встановлюється відсутність в особи:

- заборгованості із сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, несплачених фінансових санкцій за порушення податкового законодавства (за інформацією ДФС) та законодавства про зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття – для фізичних осіб-підприємців;

- фінансових зобов’язань, що перевищують суму граничного розміру фінансової допомоги, та заборгованості з погашення фінансових зобов’язань;

рухомого та/або нерухомого арештованого майна чи інших обтяжень;

- заборгованості з виплати заробітної плати – для фізичних осіб- підприємців;

- незнятої судимості або судимості з відстрочкою виконання вироку.

 

Особи, які не відповідають зазначеним критеріям, можуть бути залучені до участі в пілотному проекті для отримання послуг із сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця, та участі в громадських роботах.

 

Відбір учасників пілотного проекту, яким надається можливість для організації підприємницької діяльності шляхом надання фінансової допомоги, проводиться комісією шляхом розгляду бізнес-планів учасників і рекомендацій базових центрів зайнятості, поданих після професійного консультування.

 

Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року.

 

Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених учасником пілотного проекту податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Фінансова допомога не повертається, якщо:

- сума сплачених у відповідному році податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік;

- учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш як двох інших осіб із числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям або внутрішньо переміщених осіб, або осіб, звільнених з військової служби після участі а антитерористичній операції, строком не менш як на два роки (за направленням базового центру зайнятості).

 

Дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Additional information