18 травня - Міжнародний день музеїв

Саме 18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

 

За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».

 

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу. Таку відповідальну місію збереження історії нашого краю у Бориславі гідно несуть Історико-краєзнавчий музей та Музей нафтової і газової промисловості України.

 

Тому з нагоди вашого свята, шановні працівники музеїв, дозвольте від імені міської ради та від себе особисто щиросердечно привітати вас і побажати розвитку та процвітання вашим установам, побільше зацікавлених відвідувачів та гідної оцінки вашої невтомної й відданої праці на збереження нашої славної історії.

 

Ігор Яворський,

міський голова

Additional information