А над світом українська вишивка цвіте

Вдягни, дитино, рідну вишиванку

І з чистим серцем в білий світ іди.

Вона зігріє сонцем на світанку

І оберегом стане від біди.

 

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня . Це свято покликане популяризувати українську культуру і традиції та нагадати світові, що ми велика і незборима нація. Історія вишивки в Україні має не одну тисячу років, є символом краси, здоров'я, щасливої долі.

 

 

Долучились до цього свята і працівники та читачі міської бібліотеки для дітей. Тож сьогодні зі святковою програмою ми завітали у навчально-реабілітаційний центр "Гармонія". Розпочала захід вихователь Лідія Володимирівна Дзіндзьо. Вона розповіла про традиції святкування одного з найвеличніших християнських свят- Вознесіння Господнього і Дня вишиванки, які цьогоріч ми святкуємо в один день.

 

Юні актори клубу "Казкарі", що діє при міській бібліотеці для дітей, представили глядачам літературно-музичну композицію "А над світом українська вишивка цвіте". Діти розповіли про те, що вишиванки здавна були і є оберегом українців, бо вони захищають не тільки тіло, але й душу. Особливо зворушливо звучали пісні "А сорочка мамина...", "Україна-вишиванка", "Україна – це я", які разом з артистами співав увесь зал. Та найбільше сподобалися дітям лялькові вистави "Колобок на новий лад" та "Звірята лікують книгу", під час яких глядачі щиро співпереживали з казковими героями. А нагородою для організаторів свята були бурхливі оплески, радісні усмішки і надзвичайно позитивна аура та прохання завітати знову.

 

Окремо хочеться висловити подяку директору НРЦ "Гармонія" Наталії Федорівні Тіщенко за наданий транспорт і чудове виховання дітей. Тож до нових зустрічей!

 

Наталка Костецька,

бібліотекар міської бібліотеки для дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Additional information