Ресурси: Пошук та ефективність

Минулого тижня впродовж двох днів, 15-16 травня, у м. Києві відбулася ХІІІ Щорічна конференція малих міст на тему «Ресурси: Пошук та ефективність», метою якої було сприяння залученню в малі міста та об’єднані територіальні громади додаткових фінансових, організаційних та інноваційних ресурсів для їх розвитку. Взяв участь у конференції і Борислав, який презентувала начальник відділу розвитку міської ради Оксана Балабанська.

 

Під час конференції на учасники дізнались про ресурси державної підтримки малих міст та об’єднаних громад, міжнародної підтримки малих міст та об’єднаних громад, роль бізнесу та інновацій у розвитку малих міст та об’єднаних громад, джерела фінансування енергоефективності у містах, раціональне та прозоре використання ресурсів через впровадження е-врядування в містах та громадах, реформи в Україні, про ресурси, які громади отримують від збору місцевих податків; шляхи підвищення рівня надходження місцевих податків до бюджетів громад, а також про можливості, які громади отримали завдяки виходу постанови про передачу землі у власність об’єднаних громад за межами населених пунктів, практична реалізація цих можливостей.

 

Серед доповідачів були голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв, віце-прем’єр міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, перший завтупник голови Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Дмитро Андрієвський, голова Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, а також експерти із державної та міжнародної підтримки розвитку малих міст.

 

В результаті учасники конференції отримали актуальну та структуровану інформацію щодо додаткових ресурсів для розвитку малих міст та об’єднаних громад, які можливо отримувати від держави, міжнародних програм та проектів, бізнесу. Також було вироблено та представлено практичні механізми раціонального використання ресурсів, базуючись на позитивному досвіді міст та об’єднаних громад. Окрім цього на конференції представники міст та об’єднаних громад мали можливість детальніше вивчити свої актуальні потреби у зовнішніх ресурсах та проблеми, які заважають їм залучати такі ресурси. На перспективу було створено площадку для обміну інформацією між зацікавленими сторонами для подальшої співпраці.

Additional information