Сьогодні в мікрорайоні Тустановичі мешканці перекривали рух транспорту УТТ

Сьогодні, 1 червня, мешканці мікрорайону Тустановичі перекрили рух автотранспорту УТТ на перехресті вулиць Богдана Хмельницького – Транспортна – Гірна. Протестуючі вимагають відновлення зруйнованого великогабаритним транспортом дорожнього покриття.

 

Вислухати і підтримати звернення громади приїхали представники влади – міський голова Ігор Яворський, секретар міської ради Юрій Химин, перший заступник міського голови Роман Садлівський, керуючий справами виконкому Ігор Кобилецький та начальник відділу оборонної роботи, цивільного захисту та охорони довкілля Володимир Прідун.

Як зазначив міський голова, НГВУ «Бориславнафтогаз» не володіє достатнім фінансовим ресурсом та повноваженнями для вирішення проблеми із дорогами у Бориславі, але ці можливості має ПАТ «Укрнафта». Ще шість років тому на державному рівні була прийнята п’ятирічна програма, згідно якої щорічно впродовж 2012-2017років нафтовидобувне підприємство було зобов’язане виділяти близько 1,5 млн. грн. щорічно на відновлення інфраструктури міста. За той період кошти було виділено лише один раз, і ситуація із дорогами на сьогодні залишає бажати кращого.

 

 

Як заявив Ігор Кобилецький, влада міста з розумінням ставиться до такого волевиявлення людей, бо "Укрнафта", незважаючи на численні звернення, поки не спішить йти назустріч. Тому мирні акції протесту громади можуть стати рушієм для усвідомлення керівництвом нафтовидобувного підприємства відповідальності за наслідки своєї діяльності.

 

Підливають масла у вогонь і реорганізаційні процеси в «Укрнафті», які направлені на оптимізацію виробничих процесів та неорієнтовані на вирішення проблемних питань, які виникли внаслідок їхньої діяльності на території Борислава. Останні рішення Правління "Укрнафти" можуть позбавити місто великих надходжень у бюджет, що відповідно позначиться на усіх сферах його життєдіяльності. Невиконання заходів для підтримки екології на належному рівні приносить свої негативні наслідки.

Люди налаштовані рішуче і не збираються обмежитися лиш однією акцією, а готові боротися доти, доки їх не почують. Громада збирається регулярно блокувати техніку ПАТ "Укрнафта", що повинно змусити її керівництво повернутися лицем до проблем Борислава. За підсумками, відповідні звернення активісти направлять до керівництва ПАТ «Укрнафта». На вирішення питання вказали термін до 2 тижнів.

Additional information