Вул. В. Великого та вул. С. Коваліва. Капітальний ремонт

Початку ремонту дороги на вул. В. Великого та вул. С. Коваліва очікують чи не всі мешканці міста. Коротко про стан справ на цій ділянці.

Зважаючи, що вищезазначені відрізки дороги потребують повноцінного капітального ремонту, до вибору покриття було проведено експертний аналіз цієї ділянки дороги і прийнято рішення використати метод укладання бетонною дорожньою бруківкою.

Ключова перевага. Гарантійний термін експлуатації автодороги з якісної бруківки – 20-25 років. Гарантійний термін експлуатації самої ж бруківки, як матеріалу, – 50 років.Є ще ряд переваг застосування такого методу. Серед них: можливість демонтажу при проведені підземних або ремонтних робіт; хімічна стійкість – відсутність реакції на вплив солей після обробки полотна в зимовий період; міцність і водопроникність – на відміну від асфальту вода не накопичується на поверхні бруківки, а просочується між плитками.

Станом на сьогоднішній день розроблено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт на вулиці В. Великого та на вул. Коваліва і отримано позитивний висновок експертизи. Документи очікують на затвердження в інспекції Держбудконтролю для отримання дозволу на початок ремонтних робіт.

Найприємнішим став той факт, що ремонт дороги методом укладання бруківки місту обійдеться майже на 23% дешевше, аніж капітальний ремонт з асфальтуванням.

Довідка - порівняльний розрахунок. В Україні існує хибна думка, що цементобетонні дороги значно дорожчі, на противагу приводимо приклад. 1 м. кв. дороги I-II кат. з цементобетонним покриттям становить близько 1,4 - 1,6 тис. грн., тоді як будівництво дороги з асфальтобетонного покриття I-II кат. 1 м. кв. коштує 1,8 - 2,2 тис. грн. (порівняльний розрахунок вартості приведено за 4 квартал 2017 року).

Additional information