Долучайтесь до зйомок відео про Борислав!

Як ми уже сьогодні згадували, в рамках проекту «Kooperation in der Waldforshung Ukraine-Schweiz 2017-2020» ЗОШ № 9 стала переможцем конкурсу «Деревина для енергії: Конкурс кращих практик використання деревної біомаси для виробництва енергії» та отримала інноваційний грант для реконструкції котельні зі встановленням твердопаливних котлів та внутрішніх систем опалення. Проектом також передбачені зйомки відеоролика про використання деревини для енергетичних потреб жителів та установ міста Борислава, які відбуватимуться впродовж цього тижня.

 

Підготовка сценарію, проведення інтерв‘ю та самих зйомок будуть проводитися самими жителями міста під керівництвом експерта з Великобританії, а відеоролик буде поширений в Україні та закордоном, представлений на конференціях у Львові, Цюриху (Швейцарія) та Егері (Угорщина). Організатори та учасники конкурсу дуже хочуть підготувати гарний фільм про наше місто Борислав, щоб надихнути українських та закордонних колег.

 

Сердечно запрошуємо усіх зацікавлених долучитися до процесу виготовлення відео, висловивши свою думку про те, що саме слід показати у відеоролику. Перша зустріч, де буде обговорюватися і вирішуватися ідея та сюжет відео відбуватиметься вже сьогодні, 12 червня, у читальному залі центральної бібліотеки Борислава. Початок зустрічі: 14 год. Зустріч відкрита для усіх бажаючих. Про наступні - повідомимо пізніше.

 

Також запрошуємо усіх на презентацію самого відеоролика, відзнятого впродовж цього тижня, що відбудеться у неділю, 17 червня, о 14:00 у приміщенні читального залу центральної бібліотеки. Організатори хочуть почути думку громади, ідеї, відгуки та коментарі про відзнятий відеоролик до того, як буде змонтований його кінцевий варіант.


Довідка. Зйомки відео відбуватимуться за підходом «партисипативного відео» (ПВ) – відео, що створюється за участі активних громадян.
ПВ – це шлях і можливість дослідити певні питання через підготовку відео-продукту при цьому співпрацюючи в групі і створюючи позитивні зміни.
Підхід партисипативного відео протягом минулих п’ятдесяти років сформувався як ефективний підхід до залучення та уповноваження різних громад у світі. Серцем цього підходу є набір технік та процесів, спрямованих на те, щоб громади досліджували свої власні питання шляхом зйомок відео.
Учасники приєднуються до процесу, як представники своєї широкої громади. Процес партисипативного відео надає людям цінні можливості спільно виражати, поширювати, пріоритизувати та глибше досліджувати ключові питання життя своєї громади.
Інструктори (тренери) допомагають учасникам отримати навички зі зйомок фільму, через ігри та вправи, що відкриває можливості створення відео-продуктів кожному учаснику, не залежно від віку, освіти, можливостей або попереднього досвіду.
Учасники працюють разом над колективним плануванням та створенням свого фільму. Група вирішує, що сказати і хто це скаже. Група визначає, що буде зніматися, коли і чому. Учасники здійснюють усі зйомки самостійно і беруть на себе колективну відповідальність за результат: відео належить учасникам.

Additional information