Зустріч з представниками НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укрнафта»

Зустріч з представниками НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укрнафта»

18 червня в м. Києві відбулась чергова зустріч влади міста з найвищим керівництвом НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укрнафта». На зустрічі були присутні керівник НАК «Нафтогаз України», голова наглядової ради ПАТ «Укрнафта» Андрій Коболєв, голова правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс, Народні депутати України Олег Березюк (організатор зустрічі), Вікторія Войціцька, Тетяна Острікова, а також керівники служб та окремих напрямків діяльності НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укрнафта». Бориславську міську раду представляли заступник міського голови Світлана Солоненко та депутат БМР Любов Голубіцька.

 

Головні питання, що піднімались в обговоренні, стосувались сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету Борислава в процесі консолідації окремих підрозділів та оптимізації управлінської структури ПАТ «Укрнафта», складної екологічної ситуації в м. Бориславі, спричиненої довготривалим нафтовидобутком, участі Укрнафти у вирішенні соціально-економічних питань міста, зокрема, ремонті доріг, розробці та реалізації програми заходів з дегазації об’єктів водоканалізаційного господарства, теплових та інших мереж, їх реконструкція, а також питання використання надлишкового супутнього газу на когенераційних установках для виробництва електричної та теплової енергії.

 

Як відомо, оприлюднена інформація про те, що Наглядова рада ПАТ «Укрнафта» прийняла рішення щодо ліквідації Бориславської Центральної бази виробничого обслуговування, викликала значний суспільний резонанс в місті, адже орієнтовні втрати податку на доходи фізичних осіб при консолідації ЦБВО в рік становитимуть 5,4 млн грн.

 

Заступник міського голови Світлана Солоненко, звертаючись до керівництва Укрнафти, наголосила: «Функції, права та обов’язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку встановленому статутом підприємства або іншими установчими документами. Тобто наділяти ці підрозділи повноваженнями сплачувати самостійно ПДФО або уповноважувати інші сплачувати за них, до місцевого бюджету за їх місцезнаходженням, – виключно ваша прерогатива».

 

Депутат Бориславської міської ради Любов Голубіцька звернулась до присутніх: «Багаторічний видобуток нафти на території міста завдав непоправної шкоди екологічній ситуації. Територія міста загазована, забруднена продуктами нафтовидобутку , постійний насичений рух важкої техніки ПАТ «Укрнафта» суттєво впливає на стан дорожнього покриття, відновлення якого потребує значних фінансових ресурсів».

 

За результатами обговорення керівництво ПАТ «Укрнафта» повідомило про тимчасове призупинення виконання рішення наглядової ради щодо ліквідації БЦБВО, з метою детальнішого вивчення питання сплати податків, так як підприємство є боржником щодо сплати рентних платежів до Державного бюджету. Народний депутат України Олег Березюк запропонував організувати наступну зустріч у Бориславі для вирішення екологічних та соціально-економічних проблем, на рівні перших осіб, з виїздом на окремі ділянки та об’єкти.

Additional information