Реалізація проектів покращення екології міста Борислава

Вчора, 22 червня, у м. Львові в приміщенні Західного наукового центру НАН України відбувся круглий стіл щодо залучення до співробітництва громадських, наукових організацій та приватних компаній Австрії з реалізації проектів покращення екологічного стану міста Борислава. Цей захід був організований завдяки ініціативі ГО «Фонд розвитку Борислава» (голова – Володимир Камишан) і визначався як своєрідне відлуння напрацювань, створених на базі науково-практичної конференції «Стратегія розвитку Борислава», яка відбулась минулого року в рамках святкування 630-річчя міста Борислава.

 

В обговоренні брали участь в. о. міського голови Борислава, секретар міської ради Юрій Химин, начальник відділу з оборонної роботи, цивільного захисту та охорони довкілля Бориславської МР Володимир Прідун, радник міського голови Борислава, генеральний директор ТзОВ «Львівська теплоенергетична компанія» Богдан Монастирський, начальник департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, начальник департаменту ПЕК та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник, директор ПП «Гігаджоуль» з Австрії Кристиан Чернер та його заступник Олег Куцела, а також представники громадської організації «Фонд Розвитку Борислава».

 

Михайло Мельник зазначив що ведуться активні переговори з ПАТ «Укрнафта» щодо розробки довготривалого плану розвитку та боротьби з екологічними наслідками нафтовидобутку. Під час розробки плану вбачається необхідність залучати грантові програми, кошти європейських фондів, реалізовувати урядові програми. Створивши концепцію, такі заходи буде легше втілювати і розвивати.

 

Юрій Химин, наголосив, що сучасний стан екології міста вимагає значних коштів для реалізації заходів щодо його покращення, існує один можливий варіант розв’язання екологічних та соціальних проблем – розроблення державної цільової програми із запобігання загостренню екологічної ситуації у Бориславі. «Аварійні виливи нафти відбуваються внаслідок порушення герметичності свердловин, нафтопроводів, технологічного обладнання. Забруднення нафтою та вуглеводневими газами довкілля Борислава було в минулому, і залишається на сьогодні не контрольованим, не прогнозованим процесом», - сказав Юрій Химин, наглядно продемонструвавши відеоматеріали для підтвердження сказаного.

 

На зустрічі було окреслено концепт-програму щодо вирішення екологічних проблем Борислава пов’язаних з довготривалим видобутком нафти та озокериту. Також було створено робочу групу, яка визначиться з переліком та термінами заходів щодо проведення зустрічей та презентацій з метою отримання робочого формату співробітництва громадських, наукових організацій та приватних компаній України й Австрії з реалізації проектів покращення екологічного стану міста Борислава. За результатами підготовленої програми відбудеться її презентація Голові Львівської ОДА Олегу Синютці.

Additional information