«Ірина Сеник і її послідовники»

Минулої середи у читальному залі бібліотеки-філії № 6 для юнацтва відбувся вечір пам’яті «Ірина Сеник і її послідовники», у якому взяли участь представники влади, членкині ГО «Союз Українок» та працівники бібліотеки-філії №6.

 

Того вечора згадували про мисткиню слова та вишивки Ірину Сеник, а також про її послідовників – Анастасію Закидальську, Богдану Мирку, Богдану Рудик, Юлію Марич, Дарію Соловчук, які були серцевиною перших заходів Союзу Українок у Бориславі.

 

Заступник міського голови Роксоляна Гарасимів також поділилася своїми спогадами про Ірину Сеник – Героїню Світу, почесну громадянку міста Львова, де народилася, і Борислава, якому подарувала решту своїх років, багатолітнього члена ОУН, члена Української Гельсінської групи (УГГ), поетесу, майстриню-рукодільницю, яка з допомогою голки та нитки вишивала дитячі книжки-казки.

 

Також під час заходу присутні переглянули відеопрезентацію «Українка нескореного духу» та відеофільм-спомин «75-річчя Ірини Сеник». У виконанні Омеляна Солецького прозвучала пісня «Україна» (автор Т. Петриненко).

 

Життя Ірини Михайлівни, її творчість – це прекрасний приклад для наслідування як треба жити, як треба любити свою вітчизну та перемагати. Їй вдалося пронести через усе життя свою безмежну любов до Господа й до рідної землі, тому ми, як її послідовники, повинні плекати любов до неньки – України, як і вона.

Additional information