Відбудуться громадські обговорення щодо присвоєння ЗОШ №4 імені С. Коваліва

10 вересня 2018 року о 15:00 год. у сесійній залі Бориславської міської ради відбудуться громадські обговорення, на яких буде винесено питання присвоєння Бориславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 Бориславської міської ради Львівської області імені Стефана Коваліва.

 

Прейменувати школу було вирішено з метою увічнення пам’яті великого письменника-педагога та з нагоди 170-річчя від дня його народження.

 

Звісно перед проведенням обговорення організатори очікують пропозиції (зауваження) від майбутніх учасників, які можна буде подавати до 6 серпня 2018 року включно на адресу: м. Борислав, вул. Шевченка, 42, відділ освіти Бориславської міської ради (каб.56, тел. 5-07-61) або на електронну пошту JLIB_HTML_CLOAKING . Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає. Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.

 

Довідково:

 

Стефан Михайлович Ковалів, знаменитий бориславець, сучасник великого Каменяра, письменник і педагог народився 25 грудня 1848 року в селі Брониця. Його дитячі роки минули у страшних злиднях. Стефан закінчив школу отців Василіян у Дрогобичі. Пізніше вчився в нижній реальній школі у Перемишлі, заробляючи на життя приватними уроками та участю в дяківському хорі. Так і не закінчивши навчання, він три роки працює вчителем у різних школах та вступає до Львівської учительської семінарії, де йому пропонують залишитись викладачем. Та все ж він повернувся до рідного села. Наприкінці грудня 1879 року Стефана Коваліва перевели з Брониці до Борислава, призначивши завідувачем школи, в якій він пропрацював понад сорок років. Це приміщення збереглося і донині. Тепер тут приміщення Міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

 

Саме у Бориславі 1881 року Стефан Ковалів розпочав свою письменницьку діяльність.

 

Стефан Ковалів посідає чільне місце серед українських письменників останньої чверті ХІХ століття. У його творах змальовані правдиві картини життя тодішнього Борислава, і вже ніхто після Івана Франка так яскраво не зобразив життя бориславців того часу, як Стефан Ковалів. Він гідно доповнює низку великих людей, які жили і творили у нашому місті. Його іменем названа вулиця міста, на якій знаходиться Бориславська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4. Школа підтримує зв’язки із школою в родинному селі Стефана Кованіва  Брониця.

 

Стефан Ковалів залишив велику літературну та педагогічну спадщину. Помер 26 червня 1920 року, похований на цвинтарі на Потоці у Бориславі.

Additional information