Як протидіяти домашньому насильству

Минулого четверга, 5 липня, працівники служби у справах дітей взяли участь в засіданні круглого столу на тему «Як протидіяти домашньому насильству», де обговорювались питання співпраці усіх суб’єктів соціальної роботи та працівників поліції щодо протидії такому ганебному явищу як домашнє насильство.

 

Проблема домашнього насильства – дуже серйозний виклик для світового суспільства. З року в рік різні правозахисні організації, лідери думок, уряди різних країн, намагаються звернути увагу на це питання і мінімізувати випадки домашнього насильства. Але, на жаль, викорінити його так і не вдається, незважаючи на всі зусилля.

 

Проблема домашнього насильства є дуже серйозною. Навіть офіційні цифри говорять, що в минулому році було близько 130 або 150 тис. таких звернень до органів Національної поліції України. Але, до правоохоронних органів звертається лише 10% жертв домашнього насильства.

 

Це стається від необізнаності нашого населення щодо заходів на попередження домашнього насильства. насильства. Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 2017 року домашнє насильство поділяться на 4 види: фізичне, сексуальне, психологічне та економічне.  Найчастіше жертвами насильства стають жінки та дівчата.

 

Навіть якщо Вас образили, погрожували Вам, принижували Вашу гідність не бійтесь звертайтесь до органів поліції, на Національну «гарячу» лінію із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та  За кожним зверненням працівники поліції зобов’язані скласти протокол і відкрити провадження.

 

Діти, яким виповнилось 14 років і які стали жертвами насильства чи були свідками домашнього насильства мають право особисто звернутись в органи поліції, службу у справах дітей чи центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Якщо Ви постраждали або стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких, рідних знайомих, зверніться за допомогою! Ваша небайдужість може врятувати життя!

Additional information