У місті продовжується роз’яснювальна робота стосовно легалізації бізнесу та найманої праці

Бориславська міська рада продовжує проводити активну роз'яснювальну роботу по легалізації бізнесу та найманої праці. На даний час проводяться відвідування роботодавців з метою інформування їх та працівників про дотримання законодавства про працю.

 

Так, у червні 2018 року працівниками ГУ Держпраці у Львівській області спільно з інспектором праці органу місцевого самоврядування було проведено інспекційне відвідування однієї із піцерій м. Борислава, де виявлено факти допуску 5 працівників до роботи без оформлення трудових відносин.

 

Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України за одного найманого працівника без належного оформлення трудових відносин передбачено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

 

В результаті підприємство було оштрафовано на 558 450 гривень.

 

Таким чином, роботодавцю слід пам’ятати, що використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства, за яке доведеться нести відповідальність.

 

Міська рада вкотре звертається до суб’єктів підприємницької діяльності  щодо необхідності дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та попереджає про відповідальність за неналежне оформлення трудових відносин.

 

Зазначимо, що за недотримання мінімальних державних гарантій оплати праці, недобросовісному роботодавцю доведеться оплатити десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, тобто 37 230 грн гривень за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення. Водночас застерігаємо від спроб оформлення працівника на неповний робочий день, якщо він фактично працює повний робочий час. За це передбачено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення, а на сьогодні ця сума становить 111 690 грн гривень. Таку ж суму доведеться сплатити, якщо на підприємстві виявлять допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

 

Отож, підсумовуючи вищенаведене, міська влада звертається до всіх свідомих громадян міста з проханням легалізувати найману працю з метою недопущення величезних штрафів.

Additional information