Безкоштовний інсулін дофінансують із міського бюджету

Проблема незабезпеченості пацієнтів безкоштовними ліками останнім часом стала зростати не лише у нашому місті. Та найскладнішою виявилась ситуація із наявністю інсуліну, який бориславським діабетикам життєво необхідний. Основною причиною стало недофінансування Міністерством охорони здоров’я закупівлі необхідної для Борислава кількості препаратів.

 

 

Щоб ситуація не стала критичною на 60 сесії Бориславської міської ради депутатами було підтримано рішення про виділення 33 000 грн. із міського бюджету для збільшення призначень КНП «Центральна міська лікарня м. Борислава» по програмі лікування цукрового та нецукрового діабету. Також було проголосовано за уповноваження ЦМЛ м. Борислава на виконання заходу із реалізації програми відшкодування вартості лікарських засобів.

 

Як розповів міський голова Ігор Яворський, настільки гострою проблема постала лише цього року, адже раніше фінансування і забезпечення безкоштовними ліками хворих, які їх потребують, відбувалось у повному обсязі. «Звинувачення міської ради у недостачі препаратів є хибним, адже програма, згідно якої фінансується безкоштовний інсулін для людей, які його потребують, є державною, – пояснює Ігор Романович. – Проблема із фінансуванням з державного бюджету постала цього року вперше. Наші ж звернення до представників центральної влади завершилися відповіддю, що ми можемо доповнити недостачу коштами з міського бюджету. Так, це є наше право, але не обов’язок. Основну частину має забезпечити держава, ми можемо дофінансовувати. Якби наш бюджет був самодостатнім, не було боргів по виплаті заробітної плати працівникам медицини та освіти, то ми могли б собі таке дозволити. Та все ж ми не залишились осторонь – за попередні два місці із міського бюджету було виділено додатково близько 90 000 грн. на закупівлю інсуліну. Цього разу ми знову виділили кошти і вже є підписана угода, що впродовж місяця інсулін можна буде отримати у ТзОВ «Ваша аптека» на вулиці Міцкевича».

Additional information