Завдяки участі у конкурсах проектів розвитку до Борислава було залучено більше 7 млн.грн.

Сьогодні, 4 жовтня, на черговому засіданні виконавчого комітету начальник відділу розвитку міста Оксана Балабанська доповіла про залучення інвестицій у розвиток м. Борислава за рік (4 квартал 2017 року та за 9 місяців 2018 року). За цей час відділом було підготовано близько 50 проектів для участі в різноманітних конкурсах, грантах та програмах, з яких 24 здобули перемогу і отримали фінансування на загальну суму 7 684 424 грн..

 

У жовтні-листопаді 2017 року відділом було опрацьовано та подано на конкурс, що фінансується за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), шість проектів на загальну суму – 36416,243 тис. грн., а саме «Повне відновлення автомобільного моста через р. Тисмениця по вул. Героїв ОУН-УПА в м. Бориславі Львівської області (Коригування)» (26562,831 тис. грн.), «Капітальний ремонт даху загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 на вул. Шкільна, 11 у м. Бориславі Львівської області» (1 496,472 тис. грн.), «Будівництво універсального спортивного майданчика на вул. Шкільній,19, у м. Бориславі Львівської області» (3 977,584 тис. грн.), «Капітальний ремонт внутрішньої системи центрального опалення загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 на вул. Зеленій, 44, у м. Бориславі» (852,150 тис. грн.), «Капітальний ремонт покриття даху спортивно-ігрового манежу дитячо-юнацької спортивної школи на вул. Шкільна, 25, в м. Бориславі Львівської області» (1 462,106 тис. грн.), «Придбання кабінного флюорографу з цифровою обробкою зображення ФЦОЗ з цифровим рентгенівським приймачем в комплекті з принтером для друку рентгенівських зображень на плівку  для поліклініки Центральної міської лікарні м .Борислава на вул. Куліша, 41а» (2 065,10 тис. грн.). В результаті перемогу здобув проект «Повне відновлення автомобільного моста через р. Тисмениця по вул. Героїв ОУН-УПА», за яким, як розповіла Оксана Романівна, станом на 26.09.2018 р. освоєно 1 999,996 тис. грн. із Державного фонду регіонального розвитку, 1 0310,08 тис. грн. субвенції з державного бюджету та 2 006,216 тис. грн. з міського бюджету. До кінця року, згідно плану асигнувань, має бути ще дофінансовано 1 039,623 тис. грн..

 

Грудень-січень 2018 року був для відділу розвитку міста вельми насиченим, адже він разом із управлінням освіти, управлінням житлово-комунального господарства та енергозбереження, управлінням культури, молоді, фізичної культури та спорту міської ради, Центральною міською лікарнею м.Борислава та Східницькою селищною радою розробили та подано 42 проекти на обласний Конкурс проектів місцевого розвитку за пріоритетами «Школи» (11), «Заклади дошкільної освіти» (10), «Охорона здоров’я» (2), «Культура» (8), «Вуличне освітлення» (4), «Інші пріоритети» (7).

 

В результаті клопіткої роботи перемогу здобули 22 проекти і Борислав посів ІІІ місце серед міст обласного значення після Львова та Червонограда по кількості отриманих перемог, а також І місце у співвідношенні проекти-переможці до кількості населення. Вперше по області у Бориславі подано проекти від ОСББ та органу самоорганізації населення (квартальний комітет «Губичі»). Подано також два проекти від ініціативних груп міста.

 

На сьогоднішній день повністю реалізовано 15 проектів, на стадії завершення знаходяться 6. Офіційно відмовлено в реалізації лише 1 проекту, який передбачав капітальний ремонт покрівлі Народного дому в мікрорайоні Тустановичі на суму 238,133 тис. грн.. Причиною стала відмова ініціативної групи реалізовувати проект, оскільки фактичні затрати на капітальний ремонт покрівлі більші (понад 1 млн. грн), ніж передбачено проектом (238,133 тис. грн).


У березні-травні 2018 року було оголошено конкурс Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», співорганізатором якого є Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

 

Відділом розвитку міста спільно з управлінням культури, молоді, фізичної культури та спорту міської ради, а саме директором Бориславського міського Палацу культури Мельником І.В., було написано та подано проект «Презентація вистав І. Муренко «Бенефіс немолодої актриси», В.Маковій «Дівка на виданні» у виконанні Народного драматичного театру ім. П. Телюка, м. Борислав Львівської області», в рамках культурних обмінів між закладами Львівської та Луганської областей. Проект став переможцем конкурсу, залучивши додатково 45 000 грн.. Реалізація проекту запланована уже цього місяця.

 

Також у жовтні очікуються результати конкурсу Британської Ради по напрямку міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва в рамках програми «Проекти національної співпраці». До участі у цьому конкурсі було подано розроблений у партнерстві із ГО «Прибужжя» (м. Луцьк) проект «Видавництво та презентація історико-краєзнавчого фотоальбому «Борислав – минуле і сучасність» на суму 10 000 євро.

 

У липні-серпні 2018 року спільно з відділом освіти, а саме завідувачем ДНЗ № 20 Іванишин Н.І., було опрацьовано проект «Придбання навчально-розвиткового обладнання для вихованців ДНЗ № 20 загально-розвиваючого типу по вул. Коваліва, 31 А, у м.Бориславі Львівської області», який був поданий на конкурс Грантової програми фінансової допомоги «Кусаноне» Уряду Японії у сфері охорони здоров’я, освіти, медицини. Сума гранту – 2000,0 тис. грн. Вартість проекту – 800,00тис.грн. На жаль у реєстрації даного проекту було отримано відмову оскільки, щоб закупити обладнання ДНЗ № 20 мав би мати класи дошкільної освіти. Але на цьому не зупинились і проект планується подати на конкурс ДФРР, а досвід написання проектів по даній програмі застосувати для проектів по закупівлі медичного обладнання у сфері охорони здоров’я.

 

Загалом обсяг залучених інвестицій у порівнянні складає:

 

2017 р.

- кошти ДФРР – 2196,733 тис. грн.;

- кошти проектів місцевого розвитку – 595,210 тис. грн.

Загальна сума: 2791,943 тис. грн.

 

2018 р.

-кошти ДФРР – 4000,000 тис. грн.

-кошти проектів місцевого розвитку – 3639,424 тис. грн.

-кошти інших грантів – 45,000 тис. грн.

Загальна сума: 7684,424 тис. грн.

 

Зараз відділ опрацьовує подання нових проектів на конкурс ДФРР, а саме «Будівництво моста через р. Лошань по вул.. Гірна у м. Бориславі Львівської області» та «Реконструкція частини центральної площі ім І.Франка м. Борислава», а також ведеться активна робота по створенні Міжмуніципального проекту між містами Борислав, Дрогобич, Трускавець, де один проект об’єднує інтереси Прикарпатського регіону.

Additional information