На КП «Вододар» тестують частотний регулятор

Сьогодні міський голова Ігор Яворський та депутат міської ради Руслан Зелінський відвідали Станцію підкачки води №2 КП «Вододар», що по вул. Коваліва, де проводилось тестування частотного перетворювача. Пристрій дозволить регулювати тиск води, який створюється насосом в мережі.

 

Досі в Бориславі не було можливості впроваджувати такі установки через негерметичність мережі, часті прориви. На бойлерній вручну крутили засувки, виставляли тиск «на око», людський фактор відігравав свою роль - відбувались гідроудари.

 

 

Так як водопровід по парній стороні вул. Коваліва вже повністю замінений на поліетиленовий, немає витоків і є замкнена система, логічним продовженням цього є встановлення частотного регулятора.

 

Наразі пристрій тестується, але вже помітно значні його переваги в забезпеченні сталої подачі води, а саме: відсутність гідроударів, поступове заповнення мережі водою, стабільний тиск, враховуючи розбір води з водопроводу. Також після реконструкції водопроводу по парній стороні вул. Коваліва і після запуску цього регулятора – там майже в 4 рази зменшиться затрата електроенергії, а отже, збільшиться час подачі.

 

 

Важливим також є той факт, що при введенні в експлуатацію частотного перетворювача виключатиметься людський фактор – насосний агрегат працюватиме автоматично.

«В планах є дистанційна передача даних на диспетчерську службу «Вододару», де буде здійснюватись управління. – ділиться задумами Руслан Омелянович. - В майбутньому таку систему ми плануємо застосувати для цілого підприємства КП «Вододар».

 

«Таке впровадження дасть можливість проводити якісну аналітику і вже не інтуїтивно, а керуючись даними, втілювати наступні проекти для покращення водопостачання в місті». – наголосив міський голова Ігор Яворський

 

Additional information