На водонасосній станції «Рибник» випробовують новий спосіб закачування води

Як повідомив вчора на нараді міського голови з керівниками комунальних підприємств міста директор КП «Вододар» Ярослав Лопушанський, в ніч з суботи на неділю на водонасосній станції «Рибник», після тижневої «обкатки», одночасно з основним запущено в роботу третій насос підкачки. Це дозволяє зменшити час закачування води в напівпіковий період доби, але збільшити час його роботи вночі, коли електроенергія є найдешевшою.

 

Наразі спосіб тестується, вивчають найбільш прийнятні варіанти, для того, щоб зменшити енергозатрати, але тим самим не зменшити об’єм та час подачі води абонентам, а навпаки - поступово збільшувати.

 

 

Міський голова Ігор Яворський зауважив, що з 2015 року в Бориславі не було практично жодного відключення водопостачальної організації від мережі електропостачання, не враховуючи одного кількагодинного, з технічних причин. «Періодичні відключення через неспроможність оплатити за використану електроенергію, які мали місце тоді, зараз не відбуваються, оскільки постійно ведеться робота з оптимізації та зменшення енергозатрат, – зазначив Ігор Романович. - Окрім цього, поломка єдиного робочого насосу на «Рибнику» часто зупиняла водопостачання на декілька днів, а інколи й тижнів. Заручниками цього ставали мешканці Борислава і Східниці. На сьогодні, введено в дію ще 2 насоси, які завжди виступають резервними, і абоненти КП «Вододар» не відчувають перебоїв, коли один із них виходить з ладу».

Additional information