Виставка живопису та графіки Ліди Федай «Крізь час»

У виставковій залі Історико-краєзнавчого музею м. Борислава представлено живописно-графічний доробок львівської художниці Ліди Федай. Завтра, о 13:00 год. відбудеться презентація цієї виставки, яка діятиме до 14.01.2019 р.

Ліда Федай – праправнучка Стефана Коваліва, народилася 1986 році у Львові. З 2008 року працює викладачем у коледжі декоративного та ужиткового мистецтва ім. І.Труша на відділі графічного дизайну. Вона графічний дизайнер та ілюстратор, працює у жанрах живопису та книжкової графіки, а також у сфері графічного дизайну та ілюстрації. Її замовниками є такі компанії як Рошен, Туррон, УКУ та багато інших. Логотипи, упаковки та інше графічне оформлення можна побачити у таких країнах  як Америка, Об’єднані Арабські  Імірати, Іспанія та Єгипет. Творче життя мисткині тісно пов’язане з діяльністю Львівського коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І.Труша. Саме у цій мистецькій школі художниця здобула ґрунтовну професійну підготовку, а сьогодні вже й сама навчає молодих митців основ графічного дизайну.

 

Ліда Федай є представником молодої генерації хранителів традицій галицької школи образотворчого мистецтва, зокрема школи графіки. Її живописні твори за манерою виконання хоч і пронизані експресією барвистих поєднань кольорової палітри, але тяжіють до графічних методів творення. Цікавими є її акварельні етюди. Водночас, графічні твори мисткиня увиразнює за допомогою додавання вишуканих стриманих кольорів, що підкреслюють певну гротесковість формальних рішень. Живописні акрилові роботи за виглядом та графічні за суттю загалом залишаються доволі лаконічними, перегукуються з сучасною ілюстрацією, що є також однією з сфер, у яких Ліда працює. За допомогою невеликої кількості зображальної інформації твори показують її власне бачення традиційного через звернення до важливих світоглядних парадигм українського народу.

 

Постійно тяжіючи до самовдосконалення, долаючи сумніви та перестороги, художниця знайшла свою власну кодово-символічну систему, яка відповідає її інтерпретації,  а не прямому наслідуванню, традиційних елементів українського народного мистецтва.

Additional information