Відбулась конференція до 170-річчя від дня народження С.Коваліва

Цьогоріч нашому краянину, видатному письменнику і педагогу, освітянському діячу, автору шкільних підручників і публіцисту Стефану Коваліву виповнюється 170 років від дня народження. Саме тому впродовж цілого року у Бориславі відбувалися заходи, які вшановували пам’ять Стефана Михайловича. Так, вчора у Історико-краєзнавчому музеї відбулась конференція «Стефан Ковалів: Минуле і сучасне».

 

Першим заходом конференції після реєстрації учасників стали відвідини могили Стефана Коваліва та його дружини, яка знаходиться на потоцькому кладовищі (вул. Церковна). Там усі присутні помолились за упокій душі подружжя Ковалівих та поклали квіти шани.

 

Наступним відбувся дуже цікавий та пізнавальний екскурс у життя видатного педагога, який провів директор музею Андрій Спас. Свою розповідь Андрій Миколайович провадив у кімнаті музею, присвяченій саме Стефану Коваліву, де було чимало світлин та цитат, які якнайповніше відображали його життєвий шлях.

 

Далі учасники конференції повернулись до виставкової зали, у якій після спільної молитви з отцем Григорієм Поворозником відбулася презентація виставки картин праправнучки С. Коваліва Лідії Федай. Пані Лідія висловила слова щирої вдячності організаторам та усім присутнім за те, що вони так шанують і пам’ятають її прадіда.

 

На експозиції представлено 44 роботи, виконані у графіці, аквареллю та акрилом. Виставка діятиме до 14 січня 2019 року.

 

З вітальним словом звернулась до присутніх і заступник міського голови Роксоляна Гарасимів: «До сьогоднішнього заходу ми готувались впродовж цілого року, адже 170-річний ювілей від дня народження нашого видатного земляка не повинен був залишитись невідзначеним, – говорить Роксоляна Всеволодівна. – З цієї нагоди у нашому місті 2018 рік був проголошений роком Стефана Коваліва, загальноосвітній школі №4 було присвоєно його ім’я, у закладах освіти відбувались тематичні заходи. Постать Стефана Михайловича є знаковою в історії нашого міста і для нас честь шанувати його пам’ять та приймати у себе його праправнучок Лідію та Соломію».

 

Додали різноманіття до творчо-наукової атмосфери конференції і музичні виступи у виконанні директора Дитячої школи мистецтв Галини Жукової та викладача класу скрипки Олександра Чернянського.

 

На пленарному засіданні з цікавими доповідями виступили Олег Луцишин (вчитель історії ЗОШ №5 м. Борислава, «Педагогічна спадщина С.Коваліва»), Андрій Спас («З історії створення експозиції С. Коваліва в Історико-краєзнавчому музеї м. Борислава»), Роман Тарнавський (історик-краєзнавець, начальни управління культури, молоді, фізичної культури та спорту «Михайло Івасенко – дослідник та популяризатор творчості С. Коваліва»), Ірина Перелом (бібліограф Бориславської МЦБС, «Письменник і педагог Галицької Каліфорнії») та Михайло Шалата (професор Дрогобицького педагогічного університету, «Невідоме в творчості С. Коваліва»).

 

По завершенню доповідей учасники конференції радо ділилися враженнями та емоціями, пережитими за день, а також з ентузіазмом обговорювали плани організації майбутніх зустрічей та спільних заходів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Additional information