Землекористувача зобов’язали сплатити більше 3 млн. грн. за використання земельної ділянки без належних документів

На засіданні виконкому вперше затвердили акт про визначення збитків власнику землі та зобов’язали землекористувача сплатити більше 3 млн. грн.. за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

 

В липні 2018 року міський голова своїм розпорядженням утворив комісію з визначення та відшкодування територіальній громаді м. Борислава збитків, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок комунальної власності з порушенням законодавства. Згідно порядку, нарахування збитків розраховується з моменту фактичного користування земельною ділянкою, у вигляді плати, яка була недоотримана територіальною громадою Борислава за весь період її використання з порушенням.

 

Відтоді комісія проводила активну роботу в цьому напрямку та виявляла орендарів, які не продовжили договори або ж взагалі не звертались за належним оформленням документів. Одним із боржників є ВАТ “Галлак”. Комісія неодноразово зверталась до компанії щодо виготовлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку. Проте керівництвом ВАТ “Галлак” жодних заходів вжито не було.

 

Отже, минулого тижня на засіданні виконавчого комітету було затверджено акт з висновком: «Комісія визнала збитки у вигляді неодержаного Бориславською міською радою доходу за час користування земельною ділянкою на вул.Дрогобицькій,721 в м.Бориславі в розмірі 3 396 328,90 гривень». ВАТ “Галлак” зобов'язано протягом місяця провести оплату збитків. В разі невиконання, відділ правового забезпечення міської ради розпочне претензійно-позовну роботу.

 

Міський голова Ігор Яворський зазначив: «В разі невиконання цього рішення, це вже буде конкретна підстава для судового позову та притягнення до відповідальності. Окрім цього, таке рішення - це перша практика, яка буде застосовуватись на території інших колишніх промислових підприємств, де землекористувачі здійснюють фінансово-господарську діяльність на земельних ділянках без правовстановлюючих документів».

Additional information