Зростання рівня заробітної плати

За даними статистики за ІІІ квартал 2018 року Борислав займає 5 місце серед міст обласного значення по середньомісячній заробітній платі, яка зросла в цьому році на 21, 0 % до відповідного періоду 2017 року і становить  8169 грн. По Львівській області  цей показник - 8389 грн. по Україні – 9063 грн. Поряд з тим,  ще є в місті суб’єкти господарювання, які  виплачують заробітну плату нижче мінімального рівня (щомісячно в середньому -19) та  близько 330 суб’єктів господарювання виплачують заробітну плату нижче 4000 грн.

 

Як розповіла головний спеціаліст з охорони праці управління праці та соціального захисту населення міської ради, секретар робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Любов Бучок, з 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата зросте до 4173 грн., і недотримання чинного законодавства  про оплату праці або виплата її на низькому рівні є підставою для проведення інспекційних відвідувань та інспектувань контролюючими органами. "Роботодавцям важливо вжити дієвих заходів щодо підвищення розміру заробітної плати з врахуванням середньомісячної заробітної плати галузі, до якої належить діяльність суб’єкту господарювання, адже при порушенні мінімальних гарантій в оплаті праці вони ризикують отримати штраф у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, - пояснює Любов Степанівна. - Тобто у 2018 році це 11169 грн., а з 1 січня 2019 року - 12519 грн.".

 

Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати разом  з  інспекторами  праці Головного управління Держпраці у Львівській області, Головним управлінням ДФС у Львівській області, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області проводять роботу з питань своєчасної та в повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин. Упродовж 2018 року в місті проведено інспекційні відвідування 14 суб’єктів господарювання. За результатами інспекційних відвідувань Головним  управлінням Держпраці у Львівській області накладено санкцій відповідно до статті 265 КзПП України на 4-х суб’єктів господарювання  на загальну суму 1492923,00 грн.

Additional information