Щодо заміни посвідчення ветеранів війни на посвідчення жертв нацистських переслідувань

Законом України «Про жертви нацистських переслідувань» від 23.03.2000 № 1584-ІІІ (далі - Закон № 1584) колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання та місць примусових робіт у роки Другої світової війни визнано жертвами нацистських переслідувань та визначено їх право на користування пільгами.

 

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту леєрів нацистських переслідувань» від 16.12.2004    № 2256-ІУ зазначені категорії осіб виключено із Закону та визначено їх право на користування пільгами відповідно до статей 6-1 - 6-5 Закону № 1584.

 

Згідно із статтею 5 Закону № 1584 жертвам нацистських переслідувань видаються відповідні посвідчення замість раніше виданого посвідчення ветерана війни.

 

Додатково повідомляємо, що у вересні 2018 року до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» було внесено зміни в частині надання пільг із оплати житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, колишнім малолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

 

З огляду на викладене, просимо вищевказану категорію громадян  за детальною інформацією звертатись до управління праці та соціального захисту населення Бориславської міської ради за адресою: м. Борислав, вул. Грушевського,7, каб. № 4. тел. 5-22-13.

Additional information