Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області повідомляє:

Внесено зміни до Податкового кодексу

***

Розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих у 2018 році

***

Щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у 2019 році

 

 

______________________________

 

 

Внесено зміни до Податкового кодексу

 

Дрогобицьке управління повідомляє, що з  1 січня 2019 року набули чинності зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII (далі – Закон № 2628).

 

Мінімальна зарплата з 01 січня 2019 року – 4173 грн. на місяць

 

Ставка єдиного внеску - 22% (від мінімальної зарплати складає: 4173*22% = 918 грн. 06 коп.)

 

Ставки єдиного податку

 

З 1 січня 2019 року максимальні ставки єдиного податку для 1-2 груп платників єдиного податку становлять:

1) для першої групи платників єдиного податку – 192,10 грн. (10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня звітного року);

2) для другої групи платників єдиного податку – 834,60 грн. (20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року).

 

Ставки єдиного податку для 3-4 груп платників єдиного податку не зміняться

 

Обмеження щодо перебування на єдиному податку

 

Доповнені обмеження для перебування на 4-й групі єдиного податку. А саме, уточнено, яку готову продукцію можуть виробляти платники єдиного податку 4-ї групи з виноматеріалів. До такої продукції належать: вина виноградні, вина плодово-ягідні та/або напої медові, вироблені та розлиті у споживчу тару малими виробництвами виноробної продукції з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва.

 

РРО для платників єдиного податку

 

З 1 січня розширено перелік платників єдиного податку, які повинні в обов’язковому порядку застосовувати РРО.

 

Незалежно від обсягу отриманого доходу за рік повинні застосовувати РРО з 01.01.2019 року платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію:

  • складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту,
  • лікарських засобів та виробів медичного призначення.

 

Продаж платниками єдиного податку  підакцизних товарів

 

З 1 січня  розширено перелік підакцизної продукції, якою можуть торгувати платники єдиного податку 1-3 груп. А саме, фізичні особи – платники єдиного податку, крім роздрібного продажу пива та столових вин, зможуть продавати  сидр та пері (без додання спирту) вроздріб.

 

___________________________

 

 

Розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих у 2018 році

 

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що з 01 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих ними у 2018 році.

 

Під час кампанії декларування доходів громадян певні категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Крім того, податкову декларацію про майновий стан та доходи мають право подати окремі фізичні особи з метою отримання податкової знижки.

 

Податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати фізичні особи-платники податків, у разі, якщо протягом 2018 року вони отримували:

- доходи не від податкових агентів, - тобто, від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність;

- доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

- іноземні доходи;

- спадщину, чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

- в інших випадках, передбачених законодавством.

 

Граничні строки подання декларації:

- для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

- для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року);

- для громадян з метою використання права на податкову знижку – до 31 грудня 2019 року (включно).

 

Заповнити і подати декларацію можна в податковій інспекції за місцем реєстрації. У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

 

_____________________________

 

 

Щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у 2019 році


Головне управління ГУ ДФС у Львівській області інформує: в 2019 році мешканці Львівщини отримають податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно за 2018 рік. Сума податку залежить від ставок, прийнятих органами місцевого самоврядування, де знаходиться житлова або комерційна нерухомість і від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня року, за який проводиться нарахування податку.

 

Інформацію щодо ставок податку на нерухоме майно розміщено на офіційному порталі ДФС України (sfs.gov.ua) в розділі: «Головна/Податки, збори, платежі/Ставки місцевих податків та зборів/Львівська область/Для фізичних осіб».

 

Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2018 року становив 3 723 грн. Порівнюючи з 2017 роком цей показник зріс в 1,2 раза. Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2017 року становив 3 200 грн. Відповідно збільшиться сума податку на нерухоме майно за 2018 рік. Для прикладу, при ставці податку за квартиру, що знаходиться у м.Львові, її власник сплачував за 2017 рік 16,00 грн. за 1 м. кв., а за 2018 рік за кожен метр надлишкової площі необхідно заплатити 18,61 гривні.

 

Слід нагадати, що відповідно до податкового законодавства податкове повідомлення - рішення про сплату податку надсилається платнику за місцем його реєстрації. Інформація щодо місця реєстрації – це інформація внесена до інформаційних баз фіскальної служби на момент, коли громадяни звертались до фіскальних органів з метою отримання номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного коду). Протягом місяця після зміни місця реєстрації громадянин зобов’язаний повідомити про такі зміни контролюючий орган, де він поставлений на облік (подавши заяву за формою № 5 ДР). Якщо платник не повідомляє ДФС про зміну місця реєстрації – податкове повідомлення - рішення надсилається на адресу, інформація про яку міститься в контролюючому органі, тобто стару адресу. Таким чином, платник не ознайомлений із сумою проведених нарахувань податку. Внаслідок чого виникає податковий борг, штрафні санкції, арешт майна.

Additional information