Робота із покращення водопостачання - пріоритет 2019 року

Новоприйнятий закон про ринок електроенергії уже встиг принести чимало клопоту комунальним підприємствам цілої країни. На жаль, бориславські КП також опинилися в їх числі, а особливо КП «Вододар». Про це вчора говорили на нараді міського голови із керівниками комунальних підприємств нашого міста.

 

Як доповів директор  КП «Вододар» Ярослав Лопушанський, законодавчі зміни змусили комунальне підприємство перейти на інший режим роботи, який відобразився на водопостачанні у Бориславі та сусідній Східниці: «У зв’язку із відміною зонного обліку для підприємств, ми тепер не можемо використовувати наші насоси на повну потужність у нічний час, адже вартість електроенергії тепер є однаковою, незалежно від часу доби. Підприємство було змушене відмовитись від звичної 10-годинної роботи і скоротити її удвічі. В результаті – вода подається 3 год. на добу, а в залежності від особливостей ландшафту та справності мереж маємо проблеми із постачанням у деякі мікрорайони. Щоб зекономити кошти для оплати за електроенергію, наші працівники перейшли на 4-денний робочий тиждень, а ті, хто не пов’язаний безпосередньо із забезпеченням водопостачання, ідуть у відпустки за власний рахунок. Та цього всеодно недостатньо».

 

Завдяки фінансовій підтримці від міської влади для КП «Вододар» цього місяця, яка передбачена у розмірі 400 000 грн., водонасосна станція «Рибник» працюватиме щодня на одну годину довше, ще більше активізуються роботи із заміни труб, буде введено в експлуатацію військові збірники, які забезпечать 1500 кубів на добу додаткового запасу води.

 

Міський голова Ігор Яворський наголосив, що робота над тим, щоб змінити ситуацію у кращу сторону ведеться активно, щоденно і на різних рівнях, щоб максимально використати усі можливості: «Ми просто зобов’язані зараз підтримати водопостачальне підприємство саме для того, щоб повернути його роботу у нормальне русло. Основною причиною негараздів стала відсутність зонного обліку, що при звичній роботі «Вододару» змушувало б його додатково сплачувати щомісяця від 800 тис. грн. до 1 млн грн. за електропостачання, компенсовувати які нам просто не вистачило б бюджету. Знову коригувати тариф, який в цих умовах зріс би майже до 50 грн./куб, ніхто не буде і на такий крок не піде, тому справлятися будемо своїми силами. Ми розуміємо, що населення не цікавить здорожчання електроенергії – люди просто хочуть мати якісне водопостачання. На жаль, ми не в змозі зробити це моментально, але вживаються усі можливі заходи, щоб стабілізуівати та взяти під контроль ситуацію і в результаті вийти на відповідні режими. Щодня представники «Вододару» і депутатського корпусу разом зі мною обговорюють та координують наступні кроки, які направлені на покращення ситуації із водопостачанням. Є шанси на позитивні зміни уже в лютому, адже завдяки впливу ЛОДА є певні обіцяні поступки від Львівенергозбуту. Але поки працюємо у напруженому режимі майже що надзвичайної ситуації, щоб вийти із неї якнайскоріше».

 

Проблема із водопостачанням зачепила і сусідню Східницю. «За 5 год. роботи насос встигає забезпечити водою лише нижні райони селища, а вже мешканці, чиї оселі розташовані вище, води майже не отримують, – пояснює Ярослав Іванович. – Для того, щоб подати воду у Східниці вище, необхідно додаткових 2-3 год. роботи насосу, що коштує близько 170-210 тис грн додатково за 1 місяць. Якщо Східниця би погодилась компенсувати із власного бюджету хоча б 1-2 год роботи насосного обладнання це би значно покращило ситуацію із водопостачанням у селищі».

 

Ігор Романович підтвердив, що відповідне прохання із пропозицією підтримати фінансово КП «Вододар» було надіслано до Східницької селищної ради, але офіційної відповіді ще поки не отримано: «Вододар» забезпечує водою не лише Борислав, а й Східницю і було б, на мою думку, правильним, якби селище долучилось до вирішення спільної проблеми. Минулоріч для підприємства Борислав виділило 1 млн. 200 тис. грн., а на перший місяць 2019 року уже запланувало ще 400 000 грн. допомоги, але Східниця, на жаль, і досі мовчить».

 

Все ж, не зважаючи на скрутне становище, було прийнято рішення, що у святкові дні 18, 19 та 26 січня у Бориславі буде забезпечено ранкову та вечірню подачі води.

 

Як підсумував міський голова, цього року найпріоритетнішим завданням буде максимально якісне вирішення проблеми водопостачання, а саме в частині заміни водогонів: «Провівши численні перемовини як із Народним депутатом від нашого округу Богданом Матківським, так і з керівництвом області, пріоритетом 2019 року стане робота із покращення водопостачання. Заміну труб необхідно збільшити в об’ємі та пришвидшити у часі, адже старі водогони своїми недоліками сильно псують загальну картину, особливо ставлячи в залежність від споживання електричної енергії. Тож цього року ми маємо зробити неможливе».

 

Additional information