Реалізація програм "Доступні ліки" та реімбурсації інсуліну у Бориславі

Ще з 2017 року по цілій країні діє програма у рамках якої пацієнти за рецептом лікаря можуть отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми. Також з 2016 року діє програма реімбурсації інсуліну, яка стала принципово новим комплексним підходом до забезпечення необхідними препаратами інсуліну пацієнтів з інсулінозалежною формою діабету. Щороку у Бориславі, в рамках цих програм, здійснюється укладення відповідних договорів та фінансування з міського бюджету, про які розповів начальник фінансового управління Бориславської міської ради Юрій Петрів.

 

Відповідно до умов програм, органи місцевого самоврядування самостійно укладають угоди із аптечними закладами на відпуск зазначеного переліку препаратів, тому фінансовим управління вже від початку року проводилась активна робота у цьому напрямку.

 

«Станом на 25 січня фінансовим управлінням міської ради заключено три угоди на відпуск інсуліну (ТзОВ «Доброго дня» (вул. Т.Шевченка, 33), ТзОВ «Ваша аптека» («D.S.», вул. А.Міцкевича, 6), ТзОВ «Медфарм» (аптека "3і", вул. Т.Шевченка, 20)) та п’ять угод на виконання програми доступні ліки (ФОП Сенів З.С. (вул. С.Коваліва, 29), ТзОВ «Ваша аптека» («D.S.», вул. А.Міцкевича, 6), ТзОВ «Доброго дня» (вул. Т.Шевченка, 33), ПП "Соломія-сервіс" (аптека «Подорожник», вул. Міцкевича, 1), ТзОВ «Медфарм» (аптека "3і", вул. Т.Шевченка, 20)), – розповідає Юрій Ігорович. – На сьогодні фінансовим управлінням міської ради проплачено ТзОВ «Доброго дня» згідно поданого звіту від 21.01.2019 за відпущені препарати інсуліну в сумі 39883 грн. 59 коп. Також минулої п’ятниці було подано платіжне доручення до управління Державної казначейської служби у місті Бориславі на проплату ТзОВ «Аптека доброго дня» за відпущені препарати інсуліну згідно звіту від 24.01.2019 року №2 в сумі 20787 грн.».

 

Зауважив пан Юрій і те, що на реєстраційному рахунку фінансового управління міської ради є кошти на фінансування програми доступні ліки в сумі 61,8 тис.грн., які будуть проплачені аптекам міста після надання ними звітів про реалізовані лікарські препарати.

Additional information