ОУН - 90 років

Сьогодні у Бориславі відзначили 90-ту річницю від дня створення Організації Українських Націоналістів. В честь цієї визначної дати в житті української держави на площі перед пам’ятником Степану Бандері відбулася патріотична акція "Сила волі" за участі представників влади, громадських організацій та учнівської молоді.

 

Ведучим заходу був директор Історико-краєзнавчого музею м. Борислава, депутат міської ради Андрій Спас, котрий розповів історію створення ОУН та чому вона була такою важливою на шляху до вільної та незалежної України. Після виконання учасниками заходу Державного гімну України відбулася спільна молитва за Україну та закінчення війни, яку провів отець Микола Пишкович, настоятель храму УГКЦ Успення Пресвятої Богородиці.

 

До пам’ятника С. Бандері секретар міської ради Юрій Химин, заступник міського голови Роксоляна Гарасимів та начальник управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Роман Тарнавський поклали квіти шани і пам’яті. Після цього, із вітальним словом з нагоди 90-річчя ОУН виступив секретар міської ради Юрій Химин: "Багато років тому наші предки розпочавши боротьбу за нашу Батьківщину запалили особливий вогонь, який і до сьогодні палає у серцях справжніх українців. Той вогонь давав силу і мужність іти у запеклий бій із ворогом і стояти до останнього подиху відстоюючи рідну землю. Із цим вогнем в очах за Україну воювали козаки Запорізької Січі, Карпатські опришки, Січові Стрільці, воїни ОУН-УПА, які розпалили цей вогонь іще більше. Продовжуючи ратну справу сьогодні Герої Небесної Сотні, Кіборги та усі воїни АТО, які захищають нас на східних теренах нашої держави, невпинно підтримують вогонь любові до України і щодня запалюють його у зневірених серцях. Я вірю, що цей вогонь не погасне, поки в світі є ще хоч один українець. Тож поки нас багато, ми зобов’язані зберегти цей вогонь, адже він є запорукою світлого майбутнього нашої держави. Слава Україні та усім її Героям".

 

В рамках загальнообласного флеш-мобу "Слова незламних" на завершення заходу учасники спільно виконали урочистий марш Організації Українських Націоналістів "Зродились ми великої години".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Additional information