Проблеми водопостачання міста та шляхи їх подолання

ПАТ „Львівобленерго”
ПАТ „Львівобленерго”
26 лютого в черговий раз ПАТ «Львівобленерго» призупинило постачання електроенергії КП «Бориславводоканал». Причина відключення - заборгованість комунального підприємства перед Львівобленерго, яка на 26 лютого складала 280 тисяч грн.За безпосереднім втручанням як міської влади, так і високопосадовців обласної державної адміністрації 26 лютого комунальним підприємством було перераховано 80 тисяч, 27 лютого ще 106 тисяч грн. На ранок 28 лютого заборгованість складає ще 98 тис. грн.

Виникає питання: чи може комунальне підприємство, без шокової терапії для переважної більшості мешканців, давати собі ради і вчасно, до 25 числа щомісячно, розраховуватись за електроенергію.

Як нам розповіли у водоканалі, основна маса платежів за послуги надходить до підприємства у третій декаді місяця. На це є обґрунтовані причини: переважну більшість споживачів складає населення та бюджет. В 20-их числах люди отримують аванс, і тоді водоканалу поступають кошти. Бюджет спочатку проводить фінансування зарплат і аж тоді платить за комунальні послуги. Вивчивши та проаналізувавши цю ситуацію КП «Бориславводоканал» звернулось до ПАТ «Львівобенерго» з проханням встановити дату оплати за електроенергію за попередній місяць  в перших числах наступного. Тоді підприємство змогло б мобілізувати кошти і вчасно проводити відповідні проплати.

ПАТ «Львівобленерго» відмовило комунальному підприємству. Адже воно є монополістом на цьому ринку і, відповідно, диктує свої умови.

Additional information