Розпочато щорічну традиційну операцію «Первоцвіт-2013»

Розпочато щорічну традиційну операцію «Первоцвіт-2013»
Розпочато щорічну традиційну операцію «Первоцвіт-2013»
Відповідно до наказу Державної екологічної інспекції у місті Києві від 28.01.2013 № 213 розпочато щорічну традиційну операцію «Первоцвіт-2013» – у період з 1 лютого до 31 травня посилюється державний контроль у галузі збереження рідкісних об’єктів рослинного світу, особливо первоцвітів, підсніжників та інших червонокнижних видів.

 

 

Фахівці територіальних органів Державної екологічної інспекції України спільно з державною лісовою охороною, представниками Міністерства внутрішніх справ, громадськими організаціями та громадськими інспекторами з охорони навколишнього природного середовища формують оперативні групи, організовують рейдові перевірки, направлені на припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами.

 

Держекоінспекція України передусім зосереджує свою роботу на проведенні перевірок в місцях зростання червонокнижних первоцвітів, особливо – на територіях об’єктів природно-заповідного фонду. Також проводяться рейдові перевірки в місцях збуту декоративних рослин, на шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

 

Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу, занесених до Червоної книги України передбачено законами України «Про Червону книгу України» та «Про рослинний світ» і тягне за собою накладання штрафу до 408 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, за кожну трав’янисту рослину до 62 гривень.

Additional information