Рішення громадських слухань “Визначення шляхів розвитку освітніх закладів міста»

Відділ освіти Бориславської міської ради

82300, Україна, м.Борислав, вул.Шевченка, 42, тел.5-27-45, факс 5-07-61

РІШЕННЯ громадських слухань
“Визначення шляхів розвитку освітніх закладів міста»
18 квітня 2013 року, зал засідань міської ради, вул. Шевченка, 42

 Відділом освіти Бориславської міської ради, проведені Громадські слухання “Визначення шляхів розвитку освітніх закладів міста» 5 квітня 2013 року присутні 150 учасників, 18 квітня 2013 року - 40 учасників.

Метою громадських слухань було досягнення взаєморозуміння і взаємний пошук шляхів розвитку освітніх закладів з урахуванням потреб у відкритті додаткових місць у дошкільних навчальних закладах та повноцінного функціонування Бориславської державної гімназії.

Зміст доручень першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Б.М. Матолича від 06.09.2012 року № 91/0/6-12 «Вжити вичерпних заходів щодо повернення до комунальної власності ( в т.ч. в судовому порядку) приміщень колишніх дошкільних навчальних закладів, що використовуються не за призначенням, для подальшого відновлення їх функціонування» та доручення голови Львівської облдержадміністрації В.В. Шемчук від 15 березня 2013 року № 37/0/6-13 «Здійснити моніторинг використання приміщень дошкільних навчальних закладів, які в попередні періоди здані в оренду, призупинили діяльність, і на підставі даних цього моніторингу розробити заходи щодо відновлення роботи приміщень за призначенням» і детальний аналіз моніторингу проведений відділом освіти Бориславської міської ради, став основним предметом дискусій учасників громадських слухань.

Учасниками Громадських слуханнях були: міський голова, депутати міської ради, начальник відділу освіти, керівники та спеціалісти відділів міської ради, представники громадських організацій і об’єднань, педколективи гімназії, ДНЗ № 16, батьки та інші.

Учасники слухань констатували, що вирішення питань розвитку мережі дошкільних навчальних закладів та створення умов рівного доступу до якісної освіти Бориславської державної гімназії є пріоритетними та першочерговими.

Гостру занепокоєність, стурбованість та тривогу до подальшого функціонування Бориславської державної гімназії висловив батьківський комітет:
«Ми свідомо вибирали для своїх дітей цей навчальний заклад, бо гімназія за час її існування здобула у місті заслужений авторитет. Всі її випускники продовжують навчання у вищих навчальних закладах, є конкурентоздатними, мають високий рівень знань. Наші діти з бажанням і зацікавленням ідуть на уроки, з повагою розповідають про своїх учителів. У стінах гімназії вони не тільки здобувають міцні знання, а й мають можливість розвивати свої здібності та уподобання: займатися спортом, у мистецьких студіях, набувають навики науково-дослідної діяльності. Та найголовнішим є те, що гімназія виховує в них високодуховну християнську мораль, щирість, доброту, вчить їх бути патріотами своєї гімназії, свого міста, України. Також дуже просимо Вас так вирішити питання про приміщення для гімназії, щоб воно сприяло її розвитку, а не навпаки – погіршенню».

Станом на 1.04.2013 року у місті функціонує 13 дитячих садочків, у них виховується 1193 дітей. Згідно проведеного моніторингу приміщення ДНЗ № 10 на 80 місць перепрофільовано в дитячий будинок «Оріана» (рішення виконкому № 176 від 13.04.1995 р.) , ДНЗ № 12 на 40 місць – повернуто власнику Ухач Р.І. (рішення виконкому № 737 від 14.12.1995 р.), ДНЗ № 13 на 60 місць перепрофільовано у вчительський гуртожиток (рішення виконкому № 631 від 09.11.1995 р.), ДНЗ № 15 на 120 місць перепрофільовано у гімназію (рішення виконкому № 171 від 13.04.1995 р.), ДНЗ № 7 на 40 місць перепрофільовано у Благочинну організацію «Карітас», ДНЗ № 8 на 60 місць перепрофільовано в другий корпус ЗОШ№1. У зв»язку із покращенням демографічної ситуації збільшилась наповнюваність ДНЗ № 2, 17, 18, 20, почастішали звернення батьків щодо влаштування дітей у ДНЗ.

З метою розширення мережі дошкільних навчальних закладів був створений НВК – ЗОШ № 6 у 2010 році, три групи з короткотривалим перебуванням дітей у ЗОШ № 3, ДНЗ № 14, 11 у 2011,2012 роках. Це дало змогу додатково охопити 80 дітей дошкільною освітою. На сьогоднішній день існує черга з 435 дітей (від 0 до 6 років). Тому також гострим та актуальним є питання про відкриття дошкільних навчальних закладів.

Всі представники, які виступали на громадських слуханнях висловили підтримку за розвиток мережі дошкільних навчальних закладів та створення належних умов для функціонування Бориславської державної гімназії.

Міський голова В.С. Фірман зазначив про реальність добудови нової школи по вул.Коваліва та необхідність об»єднання влади і громади для вирішення цього питання. Також повідомив присутніх, що кожного року очікують надходження коштів на добудову ЗОШ № 10 проте, кошти не поступають.

Згідно Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки» у п.9 зазначено ліквідація екологічних і соціальних наслідків довготривалого видобутку нафти та озокериту на території м. Борислава Львівської області, та передбачено фінансування з державного бюджету. Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань 29.3 млн. гривень, у тому числі за роками :
2013 - 5,9 млн.грн.,
2014 – 5,9 млн.грн,
2015 – 5,9 млн.грн.,
2016 – 5.9 млн.грн.,
2017 – 5.7 млн.грн.

Учасники громадських слухань, виходячи з необхідності вирішення питання розвитку освітніх закладів міста Борислава, беручи до уваги, що Бориславська державна гімназія є одним з найкращих навчальних закладів Борислава, входить в двадцятку найкращих закладів України згідно опитування журналу «Фокус» рекомендують:
1. Звернутись міській владі до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти, науки, молоді та спорту про виділення коштів державного фінансування для добудови ЗОШ № 10.
2. Організувати міську толоку на користь добудови школи, а саме : спільно з державним фінансуванням та допомогою громади вжити необхідних заходів щоб у 2014 році гімназія перейшла у нове приміщення.
3. Питання щодо вивільнення приміщень ДНЗ № 15 та частково ДНЗ № 16 де функціонує Бориславська державна гімназія не розглядати до закінчення будівництва першої частини ЗОШ № 10 по вул. Коваліва.
4. Рішення громадських слухань опублікувати у ЗМІ.

Рішення з доповненням прийняти в цілому.
ГОЛОСУВАЛИ:
«за» 40 «проти»- «утримались»-

Голова громадських слухань                      В.Лесик
Секретар                                                    М.Гоц

Additional information