Стаж

Чи зараховуватиметься час перебування на обліку в центрі зайнятості в статусі безробітного до пенсійного стажу?

Пенсійна реформа або Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі — Закон № 2148) — змінила законодавчі акти, що регулюють пенсійне забезпечення та соціальне страхування. Періоди, з яких складається страховий стаж у солідарній пенсійній системі, визначені в статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058). Частина 3 статті 24 змін не зазнала. Тож і надалі період, протягом якого особа, що підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу. Аналогічно і надалі діятиме норма абзацу 2 частини 1 статті 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, згідно з якою період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску. Отже, законодавство не зазнало змін в частині включення до страхового стажу періоду отримання допомоги по безробіттю.

Підготувала: Наталія Савєльєва

начальник відділу організації працевлаштування населення Бориславського міського центру зайнятості

Джерело: https://goo.gl/VzEs7T

Additional information