Професії – життя, а тесту – годинка!

Питання вибору професії для багатьох людей є достатньо складним та неоднозначним. Більш того, навіть дорослі частенько задумуються про зміну виду діяльності. Причиною подібної поведінки є незнання своїх здібностей та інтересів, що призводить до неправильного вибору професії.

Вибір ґрунтується на багатьох факторах. Частину з них можна назвати «зовнішніми». До них належать думка батьків, друзів, фінансові можливості. Але не дивлячись на таку значимість, насправді дані фактори не повинні створювати великий вплив на вибір професії. Адже тільки психологічні особливості самої людини, так звані «внутрішні» фактори, визначають, у яких сферах діяльності у неї більше можливостей для самореалізації, де робота принесе радість та задоволення. До «внутрішніх» факторів відносять інтереси, здібності, схильності, а також особисті риси людини.

Саме це дозволяє визначити та розкрити тест з профорієнтації. Значення професійної орієнтації важко переоцінити. Оскільки саме своєчасно пройдене тестування допоможе уникнути серйозної помилки – неправильного вибору професії.

Як писав відомий японський письменник Харукі Муракамі: «Професія першочергово має бути актом любові, і ніяких шлюбів за розрахунком».

Потрібна допомога у виборі професії? Тоді чекаємо Вас в Бориславському міському центрі зайнятості.

 

Олена Шевченко

начальник відділу активної підтримки

безробітних Бориславського МЦЗ

Additional information