Світ, що має бути зручним для всіх

Світ людей з особливими потребами, або ж з обмеженими можливостями, як ще їх називають, - своєрідний і не дуже розмаїтий. Вони вчаться жити повноцінним життям, і наше завдання – допомогти їм у цьому.

 

Інвалідність – це соціальне явище, уникнути якого не може ні одне суспільство. Тому питання повернення осіб з інвалідністю до роботи в доступних їм за станом здоров’я умовах праці завжди перебуває в центрі уваги служби зайнятості.

28 листопада в нашому ЦЗ відбувся дуже цікавий тренінг «Адаптація людей з особливими потребами в сучасних умовах», який проводила тренер ТзОВ «СОК ІЛ», доцент кафедри практичної психології Кизима Ірина Іванівна. Тренінг мав на меті підвищення рівня самооцінки, пришвидшення соціальної адаптації та самореалізації цієї категорії громадян.

Життя людини, яка стала інвалідом, різко змінюється. Хвороба перешкоджає реалізації цілей, зменшує можливості виконувати попередню роботу. Інваліди змушені шукати нову роботу або ж зовсім зупинити трудову діяльність. Все це приносить шкоду самооцінці, з’являється відчуття непотрібності, зникає відповідальність за свої вчинки. Як результат, виникають депресивні синдроми, знижується соціальна активність, людина відмовляється від професійної діяльності та спілкування з навколишнім середовищем. Разом з тренером присутні визначали ступінь особистого стресу, позитивні та негативні риси свого характеру, а також отримали поради щодо виходу з депресивного стану: «Перетворіть свій страх у ваші бажання!».

Надзвичайно зворушливим був перегляд фільму «Butterfly Circus», створеного на реальних подіях з життя австралійця Ніка Вуйчича. Це людина-легенда, яка поборола всі фізичні та соціальні перешкоди. Народжений без ніг і без рук, Нік власним життєвим прикладом довів, як долати труднощі, адже життєвим гаслом стало «Чим складніше боротьба, тим вагоміше перемога». Зараз у нього жінка і троє дітей.

Тепла посмішка на обличчях, гарний настрій, бажання зустрічатися і, головне, надія на повноцінне життя без перешкод – саме так завершилася зустріч. Усе хороше в житті починається з НАДІЇ!

 

Олена Шевченко

Начальник відділу активної

підтримки безробітних

Бориславського МЦЗ

Additional information