Національна гвардія України запрошує до своїх лав

11.01.2018р. в Бориславському МЦЗ відбувся семінар  з орієнтації на службу у Національній гвардії України. Цей захід проведено за участю старшого офіцера Західного відділення комплектування Національної гвардії України майора Дейнеки Олександра Миколайовича. Метою проведення таких зустрічей є інформування безробітних щодо призначення Національної гвардії України, її завдань та переваг проходження військової служби за контрактом.

Виступ офіцера був змістовним та дуже цікавим для присутніх. Хочемо коротенько донести до вас про почуте.

Національна гвардія України – це військове формування з правоохоронними функціями, призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави від злочинних дій, охорона громадського порядку та забезпечення громадської безпеки. Також до функцій Національної гвардії належить:

взаємодія з правоохоронними органами із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону

припинення терористичної діяльності та діяльності незаконних воєнізованих збройних формувань

затримання осіб, підозрюваних у вчиненні кримінального злочину, осіб, які здійснили втечу з місць позбавлення волі

надання допомоги в ліквідації наслідків природних,  техногенних і екологічних катастроф та ряд інших заходів та функцій, спрямованих на захист та оборону держави та громадян.

Комплектування особового складу Національної гвардії України здійснюється за призовом на основі загального військового обов’язку громадян України, а також за контрактом. До особового складу Нацгвардії входять військовослужбовці та працівники. Військовослужбовці проходять військову службу за контрактом та за призовом. На період служби військовослужбовці припиняють членство у політичних партіях та професійних спілках.

Існує військовий резерв Національної гвардії України. Резервісти одержують військові звання. Проходження служби у військовому резерві полягає у виконання резервістами обов’язків відповідно до завдань, покладених на військові частини, в яких вони проходять службу у військовому резерві. Для статусу резервіста укладається контракт. Їм гарантується збереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві та середньомісячна заробітна плата.

Майор наголосив на перевагах військової служби за контрактом у Національній гвардії України:

 • гідне щомісячне матеріальне забезпечення
 • додаткові грошові виплати та винагороди,
 • речове та продовольче забезпечення,
 • реєстрація місця проживання військовослужбовця та членів сімей за місцем дислокації військової частини,
 • взяття на квартирний облік,
 • піднайом жилих приміщень,
 • отримання безоплатної медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров’я Національної гвардії України військовослужбовцями та членами їх сімей,
 • оздоровлення в медичних реабілітаційних центрах Національної гвардії України
 • безкоштовне та пільгове здобуття вищої освіти у навчальних закладах Національної гвардії України
 • щорічна грошова відпустка зі збереженням місячного грошового забезпечення тривалістю від 30-45 календарних днів залежно від вислуги років
 • надання дітям військовослужбовців у першочерговому порядку місць у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих закладах незалежно від форм власності
 • право на пенсію після 25 років календарної служби , у тому числі й за мішаним цивільним стажем.

Вимогами на військову службу за контрактом є вік від18 до 40 років, пройти професійно-психологічний відбір та військово-лікарську комісію щодо придатності за станом здоров’я до проходження військової служби.

Безробітні брали активну участь у семінарі, задавали запитання, вносили репліки, ділились досвідом та враженнями.  Одним словом –захід був насиченим та змістовним.

 

Ірина Пазяк

Провідний фахівець з профорієнтації

відділу активної підтримки безробітних

Бориславського міського центру зайнятості

 

Additional information