НІКОЛИ НЕ ПІЗНО ЗМІНЮВАТИСЬ

Чому ми такі різні? Один знімає фільми, другий пише вірші, третій міняє покришки в гаражі, і якщо його відправити в університет на навчання – він не зможе цього перенести. Ми бачимо, що навіть при всьому бажанні, ніхто не подібний один на одного. Як результат, кожний шукає свою нішу в житті. У кожної людини існує своє місце в світі, кожна людина необхідна. Нічого не існує дарма, є необхідність у всьому, навіть у тому, що на перший погляд здається шкідливим.

 

Процес працевлаштування можна порівняти зі спортивним забігом на середню або навіть довгу дистанцію, деякі шукачі повністю викладаються на стометрівці, але потім видихаються, втрачаючи ентузіазм. Найгірше, що потерпівши фіаско на декількох співбесідах, кандидат може вирішити, що приречений на роль аутсайдера. І деколи можна здивуватися, що невдахами себе усвідомлюють саме ті, хто об’єктивно мав всі шанси на перемогу. Проблема таких людей криється винятково в низькій самооцінці. Тим часом, самовпевненість і навіть деякий авантюризм часто дозволяють перебороти несприятливі обставини.

 

Психологічний фактор відіграє далеко не останню роль у подоланні безробіття. Саме тому, до проведення мотиваційних тренінгів ми щоразу активніше запрошуємо кваліфікованих фахівців з числа наших соціальних партнерів. Цього разу, з безробітними Бориславського центру зайнятості радо погодилась працювати викладач психолого-педагогічного мінімуму та охорони праці НКК «Надвірнанафтогаз» Ольга Ридзанич. Присутні почули чимало корисної інформації, цінних порад, було багато живого спілкування.

 

Людина, уражена «синдромом безробітного», стає жертвою розповсюджених переконань. Одне з них: робота - дефіцитний товар, якого на всіх не вистачить. Погодившись з думкою, що до настання кращих часів шукати роботу марно, ви фактично прирікаєте себе на поразку ще до бою. Подібний негативний прогноз неодмінно збувається, адже апатія несумісна з кар’єрним успіхом і матеріальним добробутом. Фахівцем доречно було згадано китайських мудреців, які вважають, що кращі часи - це «вже» і «тепер», бо краще жити зараз. Пошук роботи вимагає психологічної витривалості та інтелектуальної гнучкості. Психологи вже давно зауважили, що оптимісти часто знаходять можливості, повз які більшість людей пройшла б мимо, і тому в них набагато більше шансів домогтися успіху в будь-якій справі. Але, звичайно ж, паралельно з роботою над собою необхідно робити інші зусилля та реальні кроки до поставленої мети: підвищувати кваліфікацію або здобувати нову професію (за допомогою служби зайнятості це можливо здійснити безкоштовно!), відвідувати співбесіди з роботодавцями, ярмарки вакансій, постійно полювати за корисною інформацією. Присутнім цікаво було виконати такі психологічні вправи, як створення «позитивного якоря», «крісло-качалка», «швейцарський сир», «дошка візуалізації».

 

На завершення зустрічі безробітні отримали рекомендації щодо налаштування на успіх, адже тільки в такому випадку можна ігнорувати тимчасові невдачі та зберігати ентузіазм. І хто знає, раптом саме завдяки тривалій паузі у працевлаштуванні ви зможете знайти своє справжнє покликання!

 

Олена Шевченко,

начальник відділу активної підтримки безробітних Бориславського МЦЗ

Additional information