Підприємству потрібні кадри

Борислав промисловий – це не тільки наша історія, але і наша сучасність. Сьогодні, в цьому ще раз мали можливість переконатись фахівці міського центру зайнятості, котрі відвідали Бориславський завод «РЕМА». Підприємство, в історії якого були більш чи менш вдалі часи, нині набирає потужності і розвивається.

 

В заводських цехах людно, працює багато  молоді та і осіб старшого покоління не бракує. Супроводжуючи нас в цеху механічної обробки та покриття, начальник виробництва Василь Марич, компетентно, зі знанням своєї справи розповів про виробничий процес. Особливу увагу зосередив на новому обладнанні, яке суттєво покращує якість та збільшує продуктивність роботи, адже швидкість обробки деталей на ньому в 3 рази більша за швидкість на звичайному універсальному верстаті.

 

«Працювати за токарним верстатом з ЧПУ японської фірми OKUMA чи оброблювальним центром, що виконує всі токарні, фрезерні та свердлильні операції, американської фірми HAAS, одне задоволення», - кажуть робітники, котрі обслуговують устаткування. Та й не дивно, адже саме на такому обладнанні зараз працюють в Європі. Сьогодні підприємство свою продукцію, серед якої апарати повітряного охолодження оливи, пристрої очищення повітря, запчастини до верстатів-гойдалок,  газомотокомпресорів та ін., реалізовує таким потужним компаніям вітчизняної економіки як «Укрнафта», «Укргазвидобування», «Укртрансгаз».

 

Чи не найгострішою проблемою на підприємстві є кадровий голод. Про нагальність вирішення питання з укомплектування вакансій токарів та фрезерувальників, окрім Василя Марича, говорили також начальник відділу кадрів Богдана Грозовська, старший майстер цеху механічної обробки та покриття Роман Бродяк, головний інженер Степан Васильович Шрібак та звичайно ж, керівник підприємства Василь Миколайович Німас.

 

В нашій розмові Василь Миколайович підкреслив, що на підприємстві створені хороші умови для роботи. Заробітна плата токарів, в залежності від їх кваліфікації, коливається в межах від 6 до 12 тис. грн., а з 01 лютого поточного року планується її підвищення ще на 25%. Окрім цього,  працівникам виплачують допомогу до щорічних відпусток, платять так звану і давно забуту 13-ту заробітну плату, є надбавки за інтенсивність праці. Підприємство забезпечує доїзд до місця роботи з Дрогобича, Трускавця та з різних районів Борислава. Працівники мають можливість харчуватись у власній їдальні, де вартість обідів не перевищує 15 грн.!!! Не залишено без уваги і дозвілля колективу. Так, молодь і молоді духом працівники створили команду з міні-футболу, разом тренуються та беруть участь в різних турнірах.

 

Діалог з керівником підприємства точився в конструктивному руслі. Ми мали можливість розповісти про послуги служби зайнятості, якими може скористатись роботодавець. Зокрема йшлося про професійне навчання кадрів. В результаті, було погоджено можливість здійснювати навчання за індивідуальною формою безпосередньо на виробництві як найбільш підходящий варіант на сьогодні.

 

Цього року Бориславському заводу «РЕМА» виповнюється 30-ть років і, звичайно, ми ще матимемо нагоду привітати підприємство з цим ювілеєм, а зараз просто побажаємо ВЕЛИКИХ УСПІХІВ і щиро віримо, що Борислав промисловий – це наше майбутнє.

 

Галина Цибенко,

заступник директора Бориславського міського центру зайнятості

Additional information