БАТЬКИ І ПРОФОРІЄНТАЦІЯ

Вибір професії дитиною - завдання не з простих, бо переважно робити його доводиться в час, коли підліток  знаходиться під впливом внутрішніх протиріч та гормональних бур. Батьки, маючи в дітей чи не найбільшу довіру, відіграють  особливу  роль  у їх  знайомстві  зі світом професій. Саме тому така важлива батьківська підтримка та  зацікавленість до процесу , коли  дитина робить  перші  кроки  на  шляху  до майбутньої  кар’єри. А для цього необхідно, щоб батьки самі володіли актуальною інформацією з цих питань та орієнтувались на свідомий підхід до вибору професії.

 

Системна  та  поетапна профорієнтаційна  робота Бориславського центру зайнятості включає в себе не тільки роботу з учнівською молоддю, але з педагогами та батьками. Нещодавно на цю тему фахівці центру зайнятості спілкувались в загальноосвітній школі №1 під час батьківських зборів.

 

Батьки  висловлювали думки, що  фізіологічний і психічний стан підлітка, необхідність  виявити  природні  здібності  та  навички  дитини  не єдина проблема в питаннях   вибору  майбутньої  професії. Їх хвилює стрімкий  розвиток  технологій, поява нових професій  і  зникнення  старих, різноманітність  пропозицій  начальних закладів, в  тому  числі  закордонних, зміни  законодавства  в процесі  вступу до навчальних закладів (https://osvita.ua/legislation/Ser_osv/57294/), стан  ринку  праці   -  і це далеко не  весь  перелік  зовнішніх  факторів, які  необхідно враховувати в  процесі  знайомства  дитини  зі  світом  професій  та  вибору  місця навчання.

 

Фахівці мали змогу ще раз пересвідчитись наскільки важливим є системний підхід до профорієнтаційної роботи.

 

Запрошуємо старшокласників  міста та їх батьків для проходження  профорієнтаційного  тестування  (за  допомогою  спеціальних  методик)  та  отримання  профорієнтаційних консультацій в Бориславському міському центрі зайнятості. Є можливість он-лайн реєстрації  для проходження  такого тестування. Для цього необхідно перейти за посиланням https://goo.gl/maQE6a і скористатись послугою Електронна  черга.


Шановні  батьки,

 

Вдалого  всім нам  пошуку!

 

Ольга  Чистогорська,

провідний фахівець  з  питань  зайнятості  Бориславського  МЦЗ

Additional information