На форумі презентували професію «Офіціант»

Який же він офіціант? У розумінні багатьох — це людина приваблива та струнка. Безперечно офіціант - охайний, руки доглянуті, голос м’який, а на обличчі завжди посмішка. Що ж діється всередині у нього — секрет для всіх, особливо для клієнта. Адже мило посміхаючись, офіціант не завжди відчуває почуття радості по відношенню до гостя. Але етикет — правила для всіх. Назвався офіціантом — будь ним!

 

Уявіть собі будь-яку вечірку! Носити піднос з наповненими склянками і тарілками  з різними наїдками, жодного разу нічого не проливши і не перекинувши, саме по собі досить складно, але як щодо того, щоб робити це в кінці довгої зміни або обслуговуючи галасливих футбольних уболівальників? Це може бути абсолютно виснажливо. Ви не повинні бути культуристом, але якщо комфортно себе відчуваєте, швидко і впевнено пробираєтесь через переповнений зал з важким підносом, то бути офіціантом – це ВАШЕ.

 

Презентація професії, ОФІЦІАНТ, яка відбулася в Бориславському центрі зайнятості в рамках Форуму нових професійних можливостей, наглядно продемонструвала безробітним, що в посадові обов’язки  офіціанта входить безліч справ, і це не тільки добре зварена філіжанка запашної кави. Присутні почули історію виникнення професії, можливості навчання за рахунок служби зайнятості. Шукали відповіді на запитання: Чи добре ви справляєтеся з кількома справами одночасно та правильно сервіруєте столи? Чи можете ви з легкістю запам'ятати список найрізноманітніших замовлень?

 

Формат заходу передбачає зустрічі з людьми, в той чи інший спосіб дотичними до професії. Тож до роботи Форуму долучилась викладач спецдисциплін Наталія Удовенко, котра цікаво та предметно ознайомила учасників з можливістю отримання нової професії на базі Бориславського професійного ліцею. З неабияким завзяттям та захопленням, безробітні практикувалися у складанні серветок різними способами, серед яких «латаття», «парус», «свічка»..! Вправнішими виявилися хлопці!

 

Присутні з задоволенням погодились пройти експрес-тестування  на визначення професійної спрямованості, рівня розвитку уваги та пам’яті.

 

Сьогодні ресторанний бізнес бурхливо розвивається і потребує кваліфікованих кадрів. Професія офіціанта стала дуже поширеною завдяки створенню мережі закладів громадського харчування. І хто знає, можливо серед нинішніх пошуківців роботи є присутній  майбутній управитель ресторану, адже офіціант – це тільки початок кар’єрної сходинки!

 

Маємо надію, що наш Форум, розкриваючи пошуковцям роботи нові професійні можливості, допоможе вдало подолати період безробіття.

 

Олена Шевченко,

начальник відділу активної підтримки безробітних Бориславського МЦЗ

Additional information