Все у Ваших руках!

Щороку навчальні заклади України випускають тисячі молодих спеціалістів з різних сфер діяльності. Деякі з випускників вже мають досвід роботи за рахунок підробітку під час літніх канікул, інші тільки починають свій трудовий шлях.

 

Як у світі бізнесу про людину говорить його візитка, так і в світі пошуку роботи перше враження про кандидата формує резюме. Для того, щоб резюме вийшло дійсно якісним і привабливим, а майбутня співбесіда з роботодавцем пройшла вдало, вчора до учнів - майбутніх випускників Бориславського професійного ліцею, з порадами завітали фахівці міського центру зайнятості.

 

У студентів існує стереотип, якщо в них немає професійного досвіду, складати резюме не треба. Це хибна думка. Складаючи резюме, необхідно не акцентувати увагу на невеликому досвіді роботи, оскільки в студентські роки його багато не здобудеш. Було наголошено, що позитивним моментом для молодих пошуківців є проходження виробничих практик на різноманітних робочих місцях з позитивним відгуком керівників підприємств та майстрів виробничого навчання. Для представників таких творчих професій, як перукар, манікюрник, кондитер, кухар, неоціненним буде участь у роботі гуртків та презентаціях. Кожен присутній учень спробував презентувати себе за допомогою «конструктора резюме».

 

Так і з підготовкою до співбесіди з роботодавцем. Це також важливий етап пошуку роботи, що має бути опрацьований. Оскільки більшість працедавців ставлять одні й ті самі запитання, треба просто підготуватися до них. Успіх залежить від уміння показати себе з кращого боку, переконати роботодавця у своїх перевагах над іншими претендентами.

 

Гарною порадою фахівця стало, що для випускника треба використовувати всі значущі конкретні факти та особисті якості, які піднімуть його рівень як майбутнього працівника. Кожен претендент рекламує найдорожчий товар – себе. Грамотно складене резюме та підготовлена співбесіда допоможуть знайти  роботу-мрію, а стандартне і недбале ставлення – упустити можливість.

 

Найближчим часом, випускники ліцею зможуть отримати свій перший досвід спілкування з роботодавцями на Ярмарку кар’єри, який буде проведено 27 березня 2018 року.

 

Олена Шевченко

начальник відділу активної підтримки

безробітних Бориславського МЦЗ

Additional information