БРАВО! ЯК ГАРНО ТА СМАЧНО!

Здавалося, б, у куховарстві немає нічого складного, адже багато жінок роблять це щоденно для своїх родин. Але, але, але…Приготування обіду для рідних і страви на замовлення у закладах громадського харчування – зовсім різні речі. Це має бути не лише смачно, а й вишукано та найвищому рівні.

 

Звичайно ж, всі здогадалися, що мова піде про кухарів. Яка історія цієї професії? Хто ці люди та які основні завдання виконують? Які знання та риси для них згодяться? Вчора наш #Форум_нових_професійних_можливостей мандрував країною кухарського мистецтва.

 

Примітивна кулінарія, якою вона була у первісних народів, пройшла довгий важкий шлях свого розвитку, перш ніж, нарешті, перетворилася у вишукану кулінарну майстерність, увібравши в себе досягнення сучасної науки.

 

Уявіть собі звичайний сніданок у шкільній їдальні або санаторно-курортному закладі. Саме кухарі, разом з іншими фахівцями – фізіологами, дієтологами, медичними працівниками, педагогами, турбуються, щоб у раціоні наших дітей та відпочиваючих було більше молока, сиру, яєць, каші. За кожною назвою страви – розрахунок калорійності, співвідношення білків, жирів, вуглеводів, вітамінів.

 

Запрошена на презентацію викладач спецдисциплін Бориславського професійного ліцею Наталія Удовенко розповіла, що навчальний процес з професії «кухар» складається з теоретичної та професійної підготовки. Крім основних предметів, а це технологія приготування їжі та основи товарознавства, вивчаються фізіологія харчування, правила користування збірниками рецептур, устаткування підприємства харчування, облік і калькуляція, гігієна та санітарія виробництва. Важлива роль у формуванні навичок  належить виробничому навчанню та практиці, що відбувається безпосередньо на робочих місцях.

 

Кожен, хто бажає оволодіти кухарським мистецтвом, повинен мати постійні та гарно розвинені смакові відчуття, нюх, знати правильне поєднання між собою різних продуктів харчування. Адже не так просто однаково приготувати улюблені котлетки, якщо їх більше сотні. І не всі господині розуміють, для чого додається молоко в картопляне пюре.

 

Шлях до високої майстерності починається з малого: вміння нарізати овочі, гарно покласти на тарілку гарнір, охайно полити страву соусом, не забризкавши краї блюда. Точне дотримання технології приготування їжі – перший крок до майстерності. Ще одна сходинка – розробка і створення нових страв.

 

Цікавинкою зустрічі став майстер-клас з мистецтва карвінгу, що провів учень другого курсу ліцею Андрій Линів. Цей вид художнього різьблення по овочах і фруктах зародився багато років на Сході, а саме в Таїланді. Андрій поділився знаннями щодо використання інструменту, зокрема, тайського ножа – маленького ножа з вигнутим лезом і опущеним вістрям. Присутні жінки мали можливість спостерігати за вправними, чіткими рухами юного фахівця, який з яблука вирізав лебедя, прикрашав узором шматок огірка, а потім самі спробували закрутити трояндочку з нарізки моркви. Робота ця копітка, тому і вироби виходять вишукані. Недарма страви майстерних кухарів називають творами мистецтва!

 

Шановні безробітні! Скористайтеся своїм шансом безкоштовно (за рахунок служби зайнятості) пройти навчання за професією «кухар»! Смачно поїсти любить будь-яка людина, від дитини до дорослого, тому кваліфіковані майстри тарілок і сковорідок завжди затребувані на ринку праці та ніколи не залишаться без роботи.

 

Олена Шевченко

начальник відділу активної підтримки

безробітних Бориславського МЦЗ

Additional information