Профорієнтація вустами роботодавців

Добігає кінця Марафон актуальних професій. Починаючи з 19 березня 2018 року, школярів Львівщини знайомили з актуальними на ринку праці професіями. Мусимо зазначити, що серед учнівської молоді такі робітничі професії як муляр, швачка, токар, кухар, електрогазозварник не є вельми популярними. А дарма. Саме за такими професіями можна себе реалізувати, зокрема на теренах нашого регіону.

 

В Бориславі Марафон професій завершився презентацією професії «муляр» для дев’ятикласників місцевої загальноосвітньої школи №8. Розпочався захід із детального представлення професії. Учні мали змогу з’ясувати для себе хто ж такий муляр, що потрібно знати та вміти для того щоб якісно виконувати таку роботу, ознайомились з навчальними закладами, в яких можна опанувати цей фах. Всі погодились з думкою, що роботу муляра всі помічають, результати його праці приносять людям радість, затишок, естетичну насолоду.

 

На зустріч зі школярами люб’язно погодились прийти спеціалісти будівельної справи. Що може бути кращою мотивацією для обрання майбутньої професії, ніж правдива історія звичайних людей, що досягли успіху в своїй професійній діяльності.

 

Юрій Анатолійович Стецун, котрий очолює приватне підприємство «СЧН Житло-Буд», презентував роботу своєї фірми. Звернув увагу молодих людей на особливості роботи муляра, зокрема розповів про навички, які необхідні для виконання такої роботи. Свою розповідь п. Юрій доповнив демонстрацією відеоролика про підприємство яким керує. Здобувши свого часу освіту менеджера, не зупинився на досягнутому, а продовжував навчатись, бо зацікавився будівельною галуззю економіки, вважаючи її перспективною та не помилився. Маючи задатки керівника і спеціальні знання, він успішно провадить свій будівельний бізнес.

 

Не менш цікавою виявилась історія ще одного гостя нашої зустрічі,  представника будівельної професії – Ігора Івановича Кеньо, людини, котра самостійно будувала свою кар’єру від простого майстра до керівника великого будівництва. Об’єкти, якими опікувався Ігор Іванович помітно вирізняються з поміж інших в селищі Східниця, а ті, що знаходять на території Борислава також прослужать його мешканцям ще не одне десятиліття. Він розповів про свою любов до будівельної справи та як впевнено крок за кроком долав усі труднощі для досягнення своєї мети. Наголосив учням, що потрібно бути допитливими, мати бажання постійно пізнавати щось нове, розвиватись у всіх сферах, щоб врешті знайти своє покликання. Зауважив, що від простого муляра до керівника фірми можна досягти успіху за умови відповідального ставлення до навчання, саморозвитку та самовдосконалення. А головне, любити те, що робиш і успіх прийде неодмінно!

 

Не втрачає своєї актуальності вислів педагога і психолога К. Ушинського: «Якщо ви вдало виберете працю і вкладете в неї свою душу, то щастя саме вас знайде». Успішні історії наших гостей ще одне тому підтвердження.

 

Ірина Пазяк

провідний фахівець з профорієнтації

Бориславського міського центру зайнятості

Additional information