Її величність Торгівля

Із людьми цієї сфери діяльності ми зустрічаємося найчастіше. Зайшовши до супермаркету чи крамнички, прийшовши на ринок, ми зустрічаємо привітні і доброзичливі обличчя, на яких буквально читаються запитання: «Вам чимось допомогти?», «Чого бажаєте?». Інколи ці люди стають настільки близькими нам, що ми сприймаємо їх як друзів, і раді саме їх бачити по той бік прилавка. Йдеться про продавців та касирів - людей, про яких ми, здається, знаємо все, а насправді – знаємо дуже мало.

 

Для того, щоб дізнатися про професії галузі торгівлі більше, фахівцями Бориславського МЦЗ в рамках Форуму нових професійних можливостей було організовано презентації професії «продавець», «касир торговельного залу», а також зустріч з навчальним закладом, що має ліцензію на навчання дорослого населення з числа безробітних – Львівським центром професійно-технічної освіти ДСЗ.

 

Безробітним було цікаво дізнатися, що у давнину уособленням продавців були купці – торговельні люди. А в римській міфології Меркурій – бог торгівлі і прибутку (назва Меркурій походить від латинського слова «merx» -товар або «merkor» - купувати). Історія виникнення професії «касир» тісно пов'язана з розвитком обліку в Середньовічній Англії. Тут була розвинена система обліку касових операцій. Велися книги, де в одній частині записувався прихід, у другій - витрати. Перший примірник зберігався у касира, другий у бухгалтера. Громіздка система ведення бухгалтерських книг сама по собі була вкрай незручна і ніяк не оберігала підприємців від нечесності клерків чи продавців, які повинні були заповнювати їх. На перший погляд, у цих професіях немає нічого складного: не потрібно як медик чи пожежник відповідати за життя людей, готуватися до уроків і перевіряти зошити як вчитель, цілий день бити відбійним молотком. Але представники цих видів діяльності кожен день мають бути готовими до зустрічі з клієнтами різних вікових категорій та настрою, успішно презентувати свій продукт чи послуги, тримати в голові безліч найменувань товарів і цін.

 

Наш давній партнер, викладач Львівського ЦПТО Валентина Іванівна Полович, яка провадила презентацію навчального закладу, зауважила, що професії «продавець», «касир торговельного залу» - одні з найбільш поширених і затребуваних професій у світі. Адже життя будь-якої повноцінної держави не можливо уявити без розвинених торгових відносин. Валентина Іванівна розповіла про сам ЦПТО, умови навчання та професійні обов’язки кваліфікованих продавців та касирів. Ці фахівці повинні мати хороший загальний інтелект, високі показники концентрації, стійкості та об’єму уваги, розвинену довготривалу, мовно-логічну, зорову, оперативну пам’ять, бути грамотними та охайними. Під час проходження виробничої практики в магазинах, в приватних підприємствах галузі торгівлі безробітні вдосконалюють свою професійну майстерність, набувають нових знань та навичок.

 

В усі часи торгівля мала важливе значення. Приємно, коли торгові представники ставляться до тебе з повагою і зі знанням справи продають товар, при цьому чітко і грамотно дають поради, вміють встановлювати дивовижну атмосферу довіри зі своїми клієнтами.

 

Отже, якщо ви любите спілкуватися з людьми, а цариця наук математика є вашим другом, - ця робота саме для вас! Чекаємо вас на курсах!

 

Олена Шевченко,

начальник відділу активної підтримки

безробітних Бориславського МЦЗ

Additional information