Практичні аспекти реалізації проекту «Рука допомоги» в Бориславі

Другий рік на теренах нашого міста проводиться активна робота щодо залучення малозабезпечених та внутрішньо-переміщених осіб до активної зайнятості. Мова йде про постанову Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року за №1154 “Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб”.

 

Упродовж 2017-2018 років Бориславська міська філія Львівського обласного центру зайнятості спільно з управлінням праці та соціального захисту населення Бориславської міської ради провела 29 семінарів за участі 274 осіб. Активно є також інформаційна робота серед роботодавців. Організовано16 робочих зустрічей, 9 семінарів та надано 48 індивідуальних консультацій. В результаті, до управління праці та соціального захисту населення Бориславської міської радидля участі в проекті «Рука допомоги» вже подано 26 заяв. Серед них, 21 особа вирішила взяти участь у проекті шляхом працевлаштування, 5 осіб шляхом отримання фінансової допомоги.

 

За сприянням служби зайнятості досягнуто перших позитивних результатів, що полягають в працевлаштуванні 20 осіб з числа членів малозабезпечених сімей. Двоє осіб, котрі виявили бажання отримати фінансову допомогу пройшли навчання основам бізнесу, ще одна особа навчається в даний час.

 

Серед претендентів на фінансову допомогу вже є учасниця проекту, Олеся Мартич, котра в травні поточного року успішно захистила свій бізнес план на комісії в департаменті соціального захисту в м. Львові. На початку червня пані Олеся зможе розпочати свою діяльність в сфері розведення свиней та самостійно зароблятиме кошти, щоб достойно утримувати свою сім’ю. Зазначимо, що Олеся є мамою двох малолітніх дітей, котрих виховує сама. ЇЇ фінансова допомога складе понад 69 тисяч гривень. За ці кошти вона придбає поголів’я свиноматок породи «Ландрас» та корми для відгодівлі молодняка. Вже через 18 місяців Олеся отримає свій перший прибуток. А за три роки її підприємницької діяльності отримані кошти від Світового банку не потрібно буде повертати, адже, сплата обов’язкових платежів та податків за період участі в проекті «Рука допомоги», а це 3 роки, значно перевищить отриману нею поворотно-фінансову допомогу.

 

Запрошуємо всіхбажаючих з числа малозабезпечених та внутрішньо-переміщених осіб скористатися можливістю взяти участь у проекті «Рука допомоги» чи це шляхом працевлаштування або участі у громадських роботах, чи шляхом отримання фінансової допомоги для придбання обладнання та матеріалів.

 

За більш детальною інформацією звертайтесь у зручний для вас час до Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості, що знаходиться за адресою м. Борислав, вулиця Шевченка, 49.

 

Наталія Савєльєва,

Начальник відділу організації працевлаштування населення

Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості

Additional information