Навчання упродовж цілого життя.

В сучасних умовах слід визнати, що існування економічно ефективної компанії просто не можливе без продуманої системи підвищення кваліфікації кадрів, причому це стосується як рядових працівників, так і менеджерів вищої ланки. Кому ж як не нам, фахівцям служби зайнятості, про це не знати, адже щоденно ми моніторимо ситуацію на ринку праці і знаємо, що кваліфіковані кадри вирішують багато проблем.

 

В Державній службі зайнятості система підвищення кваліфікації  налагоджена таким чином, що працівники служби знаходяться в постійному навчальному процесі. Це практично безперервний процес, який містить в собі різні підходи, в тому числі семінари, тренінги, індивідуальні навчання, що проводяться на регіональному чи базовому рівнях, у стандартних формах чи за допомогою on-line зв’язку.

 

Окрема роль відведена проходженню навчання фахівців служби зайнятості всіх рівнів в Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості України. В даний час, підвищення кваліфікації в інституті здійснюється за дистанційно-очною формою, яка є доволі вдалою як з погляду ефективного використання часу, так і з погляду отриманих знань. Це я можу підтвердити особисто, адже за роки роботи в службі зайнятості мала можливість підвищувати свою кваліфікацію в попередні періоди та нещодавно. Результатами щойно завершеного навчання я задоволена. Насамперед, треба відзначити високий рівень викладання теоретичних та практичних дисциплін, що безперечно забезпечується неабияким рівнем кваліфікації викладачів як самого інституту, так і запрошених зі сторони. Було настільки цікаво та повчально, що час, який зазвичай для студентів на парах розтягується до безкінечності, промайнув непоміченим. Вся справа в тому, що семінари чи лекції проводились в постійному діалозі з аудиторією та щоразу знаходили підтвердження щодо практичного застосування. Практичні заняття сприяли обміну думками та професійним досвідом між колегами з різних регіонів України, що само по собі викликало інтерес. Доречними були тренінги щодо подолання конфліктів та тонкощів ефективної комунікації.

 

Винятково цінними для мене виявились заняття, що розкривали способи профілактики стресу та професійного вигорання і спричинили формування стійкого усвідомлення, що кожна хвилина мого життя – це цінність. Відтак, в мене склалось особливе відчуття, що вкрай рідко доводиться переживати: піклування про мене, передусім як про людину, а вже потім як про спеціаліста.

 

Не можу оминути увагою належну організацію самого навчального процесу, в тому числі підготовку аудиторій та забезпечення технічним супроводом усіх лекцій та практичних занять.

 

Маю сміливість порекомендувати фахівцям, котрі працюють в службі зайнятості, скористатись найближчою нагодою та пройти курс підвищення кваліфікації в ІПК ДСЗУ. Колеги, будете направду задоволені!

 

Галина Цибенко

Директор БМФ ЛОЦЗ

Additional information