Так і хочеться сказати, а ми ВАМ казали…

Не можемо оминути увагою інформацію Головного управління Держпраці у Львівській області щодо накладення штрафу на бориславського роботодавця за виявлені факти допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин. Штраф більше як пів мільйона гривень!!! Як тепер бути? Чи зможе це підприємство працювати і надалі? Відповіді на ці запитання напрошуються самі собою.

 

Хоча передумов для такої ситуації в нашому місті не було і не має. Адже в Бориславі активно провадиться інформаційно-роз’яснювальна робота в середовищі роботодавців, щоб попередити неприємні сюрпризи під час здійснення державного контролю. Проведено чимало тематичних заходів, виїзних акцій, відбувся не один семінар, в тому числі за участю представників Головного Управління Держпраці в Львівській області.

Окрім цього, на належному рівні працює робоча група з питань легалізації заробітної плати та зайнятості, під керівництвом заступника міського голови Світлани Дмитрівни Солоненко. Члени робочої групи беруть участь в обстеженні суб’єктів підприємництва, в тому числі шляхом безпосереднього відвідування місць провадження ними господарської діяльності. Під час зустрічей з роботодавцями чи їх працівниками, проводиться опитування, надаються консультації, роз’яснення щодо переваг легальної зайнятості та відповідальності за використання незадекларованої праці.

За результатами обстежень, керівники тих підприємств, де виявлені ознаки порушень трудового законодавства, запрошуються на засідання робочої групи для надання відповідних пояснень. Також, на своїх нарадах робоча група заслуховує так званих «мінімізаторів» або суб’єкти господарювання, котрі за даними Пенсійного фонду України, виплачують найманим працівникам заробітну плату, яка є нижчою за встановлений законодавством мінімальний розмір.

З початку цього року проведено 9 засідань, до речі, одне з них проходило під головуванням директора Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості Галини Цибенко, та заслухано 43 роботодавці. Більшість з роботодавців дослухаються до рекомендацій та виправляють ситуацію. Так, за результатами 6-ти місяців поточного року, 20 роботодавців підвищили розмір заробітної плати, до служби зайнятості подано 22 вакансії, досягнуто домовленості щодо стажування 8 осіб, 11 осіб працевлаштовано.

Маємо надію, що більше таких прикрих випадків в нашому місті не буде. Бориславська міська філія Львівського обласного центру зайнятості гарантує сприяння та допомогу щодо надання консультацій з метою належного оформлення трудових відносин.

 

Галина Цибенко

Директор БМФ ЛОЦЗ

Additional information